Triumfo arka, Paryžius

Paryžiuje yra ne vienas didingas architektūrinis statinys, kuriuo Prancūzija gali didžiuotis. Šie lankytini objektai yra svarbūs tiek nacionaliniu mastu, tiek ir tarptautinėje erdvėje, kadangi veikia kaip turistų traukos centrai. Vienas iš tokių statinių – Paryžiaus Triumfo arka (pranc. Arc de Triomphe).

49,5 metrų aukščio, 45 m pločio ir 22 metrų skersmens Triumfo arka – reikšmingas Prancūzijos architektūrinis paminklas, pastatytas norint pagerbti už Prancūziją kovojusius karius. Arkos viduje bei viršuje galima išvysti generolų vardus bei kovotų mūšių pavadinimus. Ji gausiai puošta reljefais ir karinėmis skulptūromis.
Mintis pastatyti Triumfo arką kilo Napolenui – tai buvo siekta paminėti pergalę Austerlico mūšyje. Statybos buvo pradėtos 1806 metais, bet baigtos tik 1836 metais, kai didysis karvedys jau buvo nuverstas. Statinį suprojektavo Jean Chalgrin.

Svarbi Triumfo arkos dalis – nežinomo kario kapas. 1921 m. karys, žuvęs I pasaulinio karo metu, buvo palaidotas arkos apačioje. Jis simbolizuoja visus karius, kuriems teko paaugoti savo gyvybes vardan tėvynės. Ant šio kapo dega amžina ugnis, kuri kiekvieną vakarą yra iš naujo uždegama.

Turbūt sutiksite, kad Triumfo arka – išties vertas turistų dėmesio statinys. Ją galite rasti Šarlio de Golio aikštėje, Vakariniame Eliziejaus laukų pakraštyje. Tiesa, kai kurie žmonės mano, kad pro arką galima pravažiuoti automobiliu – tai nėra tiesa. Triumfo arka yra pasiekiama tik pėsčiomis (aplink ją yra pėsčiųjų žiedas). Dėl intensyvaus lankytojų srauto prieiti prie arkos ne visada būna lengva. Jei nenorite grūstis minioje, prisiminkite, kad dėl milžiniško arkos dydžio, į ją galima pasižiūrėti vaikščiojant Eliziejaus laukais ar važiuojant automobiliu (jei pavyks privažiuoti pakankamai arti).

Jei visgi prieisite prie pat Triumfo arkos, turėsite galimybę laiptais pakilti ir į arkos viršų: ten atsivers žavinga Paryžiaus miesto panorama, kurioje matysite ir Eifelio bokštą, Luvrą bei Eliziejaus laukus. Jei esate žingeidus turistas ir pageidaujate sužinoti daugiau informacijos apie statinio istoriją, tai galėsite padaryti viduje esančiame nedideliame muziejuje.

Bilietų kaina: suaugusiems – €8; studentams – €5; vaikams iki 17 metų – nemokamai.

Triumfo arkos adresas: Place Charles de Gaulle, Paryžius


Žiūrėti didesnį Triumfo arkos žemėlapio vaizdą

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą