Orsė muziejus (Musée d‘Orsay), Paryžius

Meno mylėtojai Paryžiuje tikrai turės ką veikti. Savo ekspozicijomis ir parodomis garsėja ne tik Luvras, bet ir dar vienas muziejus. Ar žinote, koks antras pagal dydį ir reikšmingumą muziejus Paryžiuje yra kasdien aplankomas šimtų turistų? Tai Orsė muziejus (Musée d‘Orsay) – vienas didžiausių ir įžymiausių muziejų pasaulyje, įsikūręs ant kairiojo Senos upės kranto.

Orsė muziejaus pastatas – tai buvusi Gare d‘Orsay geležinkelio stotis, pastatyta tarp 1898 ir 1900 metų. Ją suprojektavo trys architektai: Lucien Magne, Emile Benard ir Victor Laloux. Savo pirminę funkciją pastatas atliko iki 1939 m., vėliau tarnavo kaip pašto centras, filmavimo aikštelė, teatro patalpos bei vieta aukcionams. 1970 m. buvo priimtas nutarimas pastatą nugriauti, bet atsirado žmonių, kurie su tuo nesutiko; po kiek laiko buvusi geležinkelio stotis buvo pripažinta istorinio paveldo objektu. Galiausiai Prancūzijos muziejų direktoratui kilo idėja patalpas paversti muziejumi. Šis sumanymas buvo sėkmingai įgyvendintas: 1986 m. Orsė muziejus oficialiai atvėrė duris savo lankytojams.

Patalpose, užimančiose daugiau nei 57 000 kvadratinių metrų plotą, savo vietą atrado įvairūs meno kūriniai, sukurti nuo 1848 iki 1914 metų. Čia galima išvysti ir paveikslų, ir skulptūrų, ir baldų, ir fotografijų, ir įvairių dekoratyvinio meno apraiškų – smalsi turisto akis tikrai turės į ką paganyti akis.

Visgi svarbiausias Orsė muziejaus pasididžiavimas – paveikslų galerija: čia eksponuojamos didžiausios pasaulyje impresionistų ir postimpresionistų meno kūrinių kolekcijos, nutapytos visame pasaulyje garsių menininkų. Žymiausi iš jų – Eduard Manet, Edgar Degas, Pierre-Auguste Renoir, Paul Cezzane, Georges Seurat, Alfred Sisley, Paul Gauguin ir Vincent van Gogh.

Bilietų kainos: suaugusiems – €11; vaikams iki 18 m. – nemokamai; 18-25 metų ES piliečiams – nemokamai.

Orsė muziejaus (Musée d‘Orsay) adresas: 1 Rue de la Légion d’Honneur, Paryžius


Žiūrėti didesnį Orsė muziejaus žemėlapio vaizdą

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą