Luvro muziejus, Paryžius

Luvro muziejus (pranc. Musée du Louvre) – ne tik svarbiausias ir didžiausias Paryžiuje, bet ir vienas įžymiausių bei lankomiausių muziejų pasaulyje. 12 amžiuje pastatyti Luvro rūmai iš pradžių tarnavo kaip tvirtovė, vėliau tapo karališkąja rezidencija, kol 1793 m. buvo paversti muziejumi. Laikui bėgant meno kūrinių skaičius vis didėjo. Šiuo metu 60 600 kvadratinių metrų erdvėje galima išvysti beveik 35 000 eksponatų; visi jie yra suskirstyti į 8 pagrindines grupes:

  • Senovės Egipto skyriuje, užimančiame du aukštus ir 30 kambarių, galima išvysti apie 50 000 eksponatų: papirusų, ginklų, mumijų, meno kūrinių, drabužių, juvelyrikos, darbo įrankių ir muzikos instrumentų.
  • Senovės Artimųjų Rytų skyriuje saugomi 9 tūkstantmečius apimantys eksponatai, kurie yra suskirstyti į tris geografinius skyrius: Mesopotamijos, Levanto ir Irano. Vienas žymiausių eksponatų – Hamurabio teisynas.
  • Etruskų, Senovės Graikijos ir Romos skyriuje pristatomas Italijos, Graikijos ir Viduržiemio jūros regionas. Čia galima apžiūrėti garsiąją „Milo Venerą“ bei „Samotrakės Nikę“, taip pat įvairių bronzinių, varinių bei keramikinių gaminių.
  • Islamiško meno skyrius – pats naujausias. Čia galima išvysti prabangių papuošalų, keramikos, ginklų, bareljefų, rūbų.
  • Skulptūrų skyriuje saugoma apie 6 500 darbų, sukurtų iki 1850 m.
  • Dekoratyvinio meno skyriuje saugoma apie 20 000 plataus spektro meno darbų: papuošalai, gobelenai, baldai, tekstilė bei stiklo, keramikos ir bronzos gaminiai. Žymiausi eksponatai – Liudviko XIV karūnavimo karūna, Karolio V skeptras, Madam Pompadur vazų kolekcija.
  • Paveikslų skyriuje galima išvysti apie 12 000 paveikslų. Dauguma jų nutapyti italų, prancūzų, olandų bei flamandų autorių; būtina paminėti bent jau Leonardą da Vinčį, Mikelandželą, Rossą, Rafaelį.
  • Spaudinių ir Piešinių skyriuje eksponuojama meno kūrinių ant popieriaus kolekcija sudaro apie trečdalį visų Luvre saugomų kūrinių.

Didelio susidomėjimo sulaukia ir prie Luvro muziejaus įėjimo esanti piramidė (jos ilgis siekia 35 metrus, o aukštis – daugiau nei 20 metrų), tapusi trečiu pagal populiarumą Luvro meno kūriniu (pirmąsias dvi pozicijas išlaiko portretas „Mona Liza“ ir skulptūra „Milo Venera“). Ši piramidė taip pat tarnauja ir kaip požeminis įėjimas į muziejų, kadangi senasis įėjimas nebuvo pritaikytas tokiam dideliam lankytojų srautui.

Bilietų kainos:

Vienos dienos bilietas nuolatinės kolekcijos apžiūrai – €12.
Bilietas į Napoleono salę – €13.
Kombinuotas bilietas – €16.
Nemokamas įėjimas: lankytojams iki 18 metų; 18-25 metų Europos ekonominės zonos piliečiams; meno bei istorijos mokytojams.

Luvro muziejaus adresas: 75058 Paryžius


Žiūrėti didesnį Luvro muziejaus žemėlapio vaizdą

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą