Jėzaus širdies bazilika, Paryžius

Kiekvieno turisto akį neabejotinai patraukia dešiniajame Senos upės krante, ant aukščiausios Paryžiaus kalvos esantis įspūdingas pastatas, kurį galima pasiekti funikulieriumi arba laipteliais. Tai Švč. Jėzaus širdies bazilika (Basilique du Sacré-Cœur) – romantinio-bizantinio stiliaus bažnyčia, suprojektuota Paul Adabie. Statinio plotis – 85 metrai, ilgis – 35 metrai, o aukštis – 83 metrai, šalia yra ir meditacijų sodelis bei fontanas.

Šis politinis ir kultūrinis monumentas, turintis nacionalinę reikšmę, skirtas 58 000 žmonių, žuvusių per karą, pagerbimui. Bazilikos statybos kainavo 7 milijonus Prancūzijos frankų (visi šie pinigai buvo suaukoti žmonių) ir užtruko beveik 50 metų (nuo 1875 m. iki 1914 m.). 1919 m. Jėzaus širdies bazilika buvo pašventinta (nors pirmosios pamaldos buvo surengtos kur kas anksčiau). Reikia paminėti, kad tai nėra standartinė parapijinė bažnyčia, bet greičiau nepriklausoma šventovė, pritraukianti būrius tikinčiųjų iš viso pasaulio.

Jėzaus širdies bazilikos statyboms naudotas baltas akmuo. Pagrindinis fasadas yra papuoštas trimis įspūdingomis statulomis: pirmoji vaizduoja Jėzų Kristų, laiminantį Paryžių, antroji imituoja raitą karalių Liudviką IX, o trečiąją skulptūrą įkūnija žymioji Žana D‘Ark.

Bazilikos vidus – dar labiau pribloškiantis nei jos išorė: kupolo viršuje esanti mozaika „Prancūzija pagerbia Viešpaties širdį“ – viena iš pačių didžiausių pasaulyje. Bet vos apsidairius viduje nereikia skubėti išbėgti lauk, kadangi įspūdingas 55 metrų aukščio ir 16 metrų pločio bažnyčios kupolas taip pat yra vertas dėmesio. Jei neišsigąsite 237 laiptelių ir pakilsite į viršų, galėsite grožėtis išskirtine Paryžiaus panorama. Atkreipkite dėmesį ir į kvadratinę, 84 metrų aukščio varpinę: jos viduje esantis varpas sveria net 19 tonų (vienas sunkiausių pasaulyje!).

Beje, nedaugelis žino, kad Jėzaus širdies bazilikos bokštai yra netgi aukštesniame taške nei Eifelio bokštas (kadangi bazilika yra pastatyta ant kalvos). Jei nuvykti iki bazilikos neturite galimybės, žinokite, kad ją galima pamatyti ir iš kitų Paryžiaus vietų (pavyzdžiui, iš jau minėto Eifelio bokšto).

Jėzaus širdies bazilikos adresas: 35 Rue du Chevalier de la Barre, Paryžius


Žiūrėti didesnį Jėzaus širdies bazilikos žemėlapio vaizdą

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą