Eifelio bokštas, Paryžius

Ar žinote, koks yra labiausiai lankomas mokamas objektas pasaulyje? Tai Eifelio bokštas (pranc. La tour Eiffel) – vienas garsiausių Paryžiaus statinių, pritraukiantis begalę turistų: Eifelio bokštą kasmet aplanko apie 7 milijonai žmonių, iš kurių 75 proc. yra atvykę iš užsienio. Nors pagal pirminius planus bokštas turėjo stovėti tik 20 metų, o jo įvaizdžiui kenkė daugybė skeptikų, teigiančių, kad bokštas bjauroja Paryžiaus veidą, mūsų laikais Paryžius be Eifelio bokšto yra neįsivaizduojamas: tai ne tik vienas svarbiausių turistų traukos objektų, bet ir vieta, kurioje vyksta nemažai tarptautinę reikšmę turinčių renginių.

Eifelio bokštas buvo pastatytas neįtikėtinai greitai: per du metus, du mėnesius ir 5 dienas (statybos baigtos 1889 m.). Bokštas buvo statomas pasaulinei parodai, projektą parengė ir darbams vadovavo Gustavas Eifelis, kurio vardu bokštas ir buvo pavadintas. 301 metro aukščio bokštas buvo unikalus ir tuo, jog tai buvo aukščiausias pasaulio statinys (šis titulas buvo išlaikytas iki 1931 m.). Nuo 1980 m. Eifelio bokštas yra reguliariai renovuojamas, restauruojamas ir adaptuojamas vis didėjančiam lankytojų srautui.

Pakilti į Eifelio bokštą galima dviem būdais: liftu arba laiptais. Jei jums priimtinesnis pirmasis būdas, galite rinktis vieną iš trijų liftų (tiesa, dažnai vienas ar du liftai būna uždaryti dėl remonto darbų, todėl gali tekti luktelėti eilėje). Liftai kyla iki pirmo arba antro aukšto (atitinkamai jie yra 57 metrų ir 115 metrų aukštyje). Kiekviename aukšte yra ką nuveikti ir pamatyti: pradedant restoranais ir suvenyrų parduotuvėmis, baigiant istorinėmis įdomybėmis ir neįtikėtinais vaizdais (pirmo aukšto grindys – stiklinės, tad, patikėkite, pažiūrėti yra į ką).

Jei nebijote fizinio krūvio, pakilti iki antrojo aukšto galite ir laiptais. Taip turėsite galimybę apžiūrėti bokštą iš visų pusių – ši patirtis bus nepamirštama! Jei nesate labai sportiškas, galite į viršų kilti liftu, o žemyn leistis laiptais – tai bus kur kas lengviau, bet įspūdžiai bus nė kiek ne mažesni.

Viršūnė, esanti 216 metrų aukštyje, yra pasiekiama tik liftu. Į ją galima pakilti iš antrojo aukšto. Jau pats kilimo procesas yra ganėtinai įspūdingas, kadangi lifto sienos – stiklinės. Viršuje džiugins nuostabi Paryžiaus panorama, palankių oro sąlygų metu siekianti net 60 km. Be to, čia suteikiama galimybė išgerti šampano, o taip pat ir susipažinti su kai kuriais istoriniais faktais.

Bilietų kainos:

Liftas iki 2-ojo aukšto: suaug. – €9; 12-24 m. jaunimui – €7; vaikams nuo 4 iki 11 m. – €4,50;
Liftas iki bokšto viršaus: suaug. – €15,50; 12-24 m. jaunimui – €13,50; vaikams nuo 4 iki 11 m. – €11;
Pakilimas laiptais: suaug. – €5; 12-24 m. jaunimui – €4; vaikams nuo 4 iki 11 m. – €3,50;
Vaikams iki 4 m. įėjimas nemokamas.

Eifelio bokšto adresas: Champ de Mars, 5 Anatole France Avenue, Paryžius


Žiūrėti didesnį Eifelio bokšto žemėlapį

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą