Ką veikti Maltoje – lankytinos vietos

Malta su Gozo ir Komino salomis sudaro nedidelį trijų salų archipelagą piečiausioje Viduržemio jūros dalyje. Beveik ištisus metus oro temperatūra nenukrenta žemiau nulio, tad ši šalis vilioja ne tik karštomis vasaros dienomis, tačiau ir itin palankiu keliavimo klimatu ištisus metus. Malta be abejonės suras vietą jūsų planuojamų lankytinų šalių sąraše jeigu jus domina geras oras, maudynės jūroje, Viduržemio virtuvė, istorinės vietos bei festivaliai.

Popajaus kaimas (Popeye Village)

Lankytinos vietos su šeima

Turbūt, atsimenate animacinį filmuką apie Popajų, kuris tapdavo itin stiprus užkandęs vos vieną skardinę špinatų. Taip, tai būtent šiam personažui skirtas visas miestelis įsikūręs Meliehoje (Mellieha). Pagrindinė šios vietos paskirtis buvo filmui apie Popajų įrengtos scenos. 1980- ųjų filme vaidino ir žymus komikas Robinas Williamsas, o vėliau ši vieta tapo itin populiari tarp turistų. Pačiame kaime verta lankytis su mažaisiais šeimos nariais, nes jiems itin įdomu klaidžioti kaimelio gatvėmis, kuriame apie 20 skirtingų medinių pastatų. Tiek didelis tiek mažas galės aplankyti čia įsikūrusį ir pašto skyrių, kepykla, gaisrinę ar aplankyti Kalėdų senelio parduotuvę. Po ekskursijos pasilikite laiko maudynėms paplūdimiuose, pasiplaukiojimui palei salos pakrantę, o mažiausieji turbūt džiaugsis ne vienu vandens kalneliu.

Marsašlokas (Marsaxlokk)

Ką veikti Maltoje

Marsašlokas yra nedidelis žvejų miestelis, įsikūręs pietritynėje Maltos dalyje. Vos atvykus į šį miestelį jūsų akis užburs pakrantėje prisišvartavę itin spalvotos ir margaspalvės žvejų valtys. Nuo šviesių iki tamsių atspalvių, valtys patrauks kiekvieno dėmesį, o ir ieškodami suvenyrų dažnai pamatysite šių valčių atvaizdus. Pati gyvenvietė kviečia visus gurmanus ir jūros gerybių mėgėjus. Jūsų gomuriui patiks tik šviežios žuvys ir jūrų gėrybės atplukdytos į restoranus tik neseniai grįžusių vietinių žvejų. Mieste taip pat veikia žuvies turgus, tad ne lauktuvėms galėsite rasti įvairių žuvies užtepėlių, džiovintų žuvies ar jūros gerybių gaminių. Lankydami nedidelį miestelį nepraleiskite progos aplankyti itin gražios šv. Petro baseino. Be galo gražus paplūdimys, kuriame tarp uolų įsispraudęs žydro vandens baseinas tinkamas tiek romantiškoms maudynėms, tiek saulės vonioms.

Azure langas (Azure Window)

Ką veikti Maltoje

Objektas sugriuvo 2017 m. Kovo 8 d.

Maltos valstybei priklausančioje Gozo saloje būtina aplankyti ir žymųjų gamtos paminklą – Azure langą. Tai nuostabaus grožio gamtos kūrinys įtraukas į pasaulio saugomų objektų paveldą. Kasmet ši arka dėl vykstančios erozijos trupa ir nyksta, tad rekomenduojama suskubti ją išvysti savo akimis. Daugiau nei 60 metrų aukščio arka dažnai mėgstama tiek turistų, tiek filmų kūrėjų dėl itin gražios panoramos. Saugomas gamtos paminklas tapo tokių filmų kaip Titanų kovos ar Grafas Montekristas žvaigžde. Neretai dailininkai ieško įkvėpimo savo kūriniams, o ekstremalių pojūčių mėgėjai šoka į krištolinio skaidrumo vandens baseiną tyvuliuojanti skardžio apačioje. Itin patogus susisiekimas iš Maltos su Gozo salos uostu, tad belieka griebti paplūdimio rankšluostį, fotoaparatą ir atsiduoti į gamtos grožio supamas bangas.

Valeta (Valletta)

Maltos lankytinos vietos

Maltos sostinė Valeta be abejo necaliks abejingų. Sostinės senamiestis primena nedielę šachmatų lentą, kurioje gatvės griežtais suskirstytos, tačiau neapsunkina orientavimosi vos kelių kvadratinių kilometrų plote. Lankydamiesi šalies sostinėje būtinai aplankykite vieną garsiausių šalies šv. Jono katedrą (St. John’s Co – Cathedral), vieną seniausių Europos Manoel teatrą (Antonio Manuel de Vilhena Theatre), įspūdingiausią ir puošniausią sostinės pastatą – didžiuosius rūmus (Grand Master’s Palace). Vakarą norėdami sutikti saulėlydį arba pajusti vietinių gyventojų ir svečių šurmulį aplankykite pagrindinę prieplauką (Grand Harbour).

Žydroji lagūna (Blue Lagoon)

Ką pamatyti Maltoje

Tarp Maltos ir Gozo yra įsiterpusi nedidukė Komino (Comino) sala. Nors oficialiai saloje nėra gyventojų, tačiau karštomis vasaros dienomis ši sala lankytojų skaičiumi nesiskundžia. Pagrindinis salos traukos centras yra itin reto, nuostabaus ir itin egzotiškos žydros spalvos įlanka, kurioje maudynėmis džiaugiasi nuo mažiausių iki didžiausių. Tarp Maltos ir šios įlankos nuolatos kursuoja nedidelės valtelės, kurios grįžinėdamos link pagrindinio Maltos uosto jus apiplukdys ir aplink gražiausius Komino salos skardžius bei urvus. Nenustygstantys vienoje vietoje nedidukę salą pasivaikštant galės įveikti per gerą pusdienį, o norėdami privatumo ar ramybės ras dar ne vieną nuošalesnį paplūdimį.

Ieškantiems kur apsistoti pigiai siūlome peržvelgti pigiausius viešbučius Maltoje, o norintiems daugiau komforto išsirinkti iš daugiau siūlomų viešbučių Maltoje – paspaudus čia arba užsisakyti nuosavus apartamentus su nuolaida pasinaudojus kuponu – apartamentai su nuolaida.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą