Planuojate atostogas Kipre? Lankytinos vietos, kurių praleisti nevalia

Daugumai lietuvaičių jau žinoma, kad Kipras yra viena iš tų šalių, kurioje karštos vasaros ir švelnios žiemos. Planuodami vykti į šią salą nepamirškite ir paso, nes nedideliame žemės lopinėlyje tarpusavyje glaudžiasi tiek Kipro, tiek Turkijos valstybės. Vykdami į Turkijos pusę neužteks parodyti ID kortelės, prireiks paso. Pati sala yra trečia pagal dydį Viduržemio jūroje, o priklausomai nuo dydžio turi ir begalę įdomių vietų smalsuoliams.

Famagusta (Famagusta – Ghost Town)

Ką pamatyti Kipre

Famagusta dar gerai žinomas kaip „miestas – vaiduoklis“. Rytinėje salos pusėje esantis miestas neapgyvendintas jau ilgiau nei 30 metų. Pačiame mieste galima lankytis arba savarankiškai arba su gidų pagalba. Atvykus į šį miestą išvysite ne vieną likimo valiai paliktą pastatą. Senoji miesto dalis supažindins ir vaizdžiai papasakos kaip atrodo venecijietiškos architektūros pastatai. Ši vieta vis daugiau ir daugiau pritraukia turistų dėl savo mįslingos atmosferos, bei itin gražių – auksinių paplūdimių.

Troodos kalnai (Troodos Mountains)

Kokios Kipro lankytinos vietos

Troodos kalnai yra tarsi visos Kipro salos širdis. Mėgstantys gamtą ir aktyviai leisti laiką keliautojai čia ras puikius žygių takus, susipažins su vietiniais iš arti gausybėje nedidelių kaimelių. Viena iš itin įspūdingų vietovių yra Caledonia ir Milameris kriokliai. Keliaudami į kalnus, net karčiausią vasaros dieną, jausite gaivų kalnų brizą, o jus supančią ramybę sudrums tik klajojančios ožkos ir pakaklėje skambantys varpeliai. Pagrindinis keliautojų tikslas pačiuose kalnuose yra įveikti 1951 metrų aukštį ir stovint ant Olimpo kalno, aukščiausios salos vietos, pasigrožėti žavinga Kipro panorama.

Kikos vienuolynas (Kikkos Monastery)

Kipro lankomos vietos

Jeigu jau keliausite į Troodo kalnus, ne valia būtų praleisti ir vieno žymiausių Kipro vienuolynų. Kikos vienuolynas yra vienas seniausių medinių pastatų saloje, o ją baigta įrengti dar 1092 metais. Šis vienuolynas garsėja visame pasaulyje dėl savo Dievo Motinos paveikslo. Pasivaikščiojant po vienuolyną turėsite vilkėti specialius apsiaustus, o įžengę į pastato vidų pajusite malonią gaivą bei itin kruopščius ir spalvingus religiją menančius piešinius.

Afroditės paplūdimmys (Aphrodites Beach/Rock)

Kipro paplūdimiai

Netoli Pafoso miesto yra mitais ir legendomis apipinta vieta. Ją vietiniai išgarsino būtent legendomis, kad būtent šioje vietoje prieš daugybę metu iš vandens purslų išplaukė Afroditė. Afroditė iš graikų mitologijos žinoma kaip meilės ir grožio deivė. Šiuo metu tai itin mėgstama keliautojų bei turistų trumpo sustojimo vieta. Net jeigu nesiruošiate šokti į jaunystės bei grožio bangas siūloma pasivaikščioti pakrante atidžiai ieškant širdelės formos akmenuko. Vietiniai pasakoja, kad radus tokį būsite mylimi savo antros pusės arba greitu metu rasite savo gyvenimo meilę.

Pafosas (Paphos)

Ką veikti Pafose

Pafosas yra buvusi senoji Kipro sostinė ir šiuo metu intensyviai lankoma istorija besidominčių keliautojų. Pafosas, regis dar ir šiandien alsuoja legendomis bei padavimas apie garsiąją meilės deivę Afroditę. Neskaitant šios įdomios istorijos Pafose istorija dvelkiančių paminklų dar daugiau – Pafoso karalių kapavietės, Saliamono katakombos, apaštalo Pauliau kolona ar daugybė turkų karaliavimo laikus primenančios architektūros. Dėl visų išvardintų įžymybių Pafosas tampa dar patrauklesnis ir yra įtraukiamas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą