Šventojo Angelo pilis, Roma

Šventojo Angelo pilis (Castel SantAngelo) – viena iš garsiausių Italijos sostinėje įsikūrusių gynybinių tvirtovių. Ant Tiberio upės kranto įsikūrusi pilis buvo statoma keturis metus (135 – 139), kurios esminė paskirtis buvo – mauzoliejus imperatoriui Adrianui. Kad ir kaip ten bebūtų, tvirtovė turisto akiai gali būti įdomi ne vien savo vidumi, tačiau ir išore. Šventojo Angelo pilies viduje yra smalsumą skatinančių kambarių, tačiau ir išoriškai pastatas atrodo išties stulbinančiai, tad kiekvienam bus smagu pavaikščioti ne vien viduje, tačiau ir palei aplinkinius pastato takelius.

Istorija byloja, jog esminė šio pastato paskirtis ilgą laiką buvo – mauzoliejus, tačiau palaipsniui Šventojo Angelo pilis buvo perkonstruota į gynybinę tvirtovę. Kaip ir teigiau, 135 – 139 metais išdygusi pilis tapo svarbus statinys tuometinei Romos Imperijai bei šios gyventojams – didybę bei masyvumą simbolizuojanti pilis motyvavo ne vien tik aukščiausio socialinio sluoksnio žmonės – kilminguosius, tačiau ir kaimų bei miestelių gyventojus.

Įdomu tai, jog „Šventojo Angelo“ pavadinimą pilis įgijo kur kas vėliau, nei ši buvo pastatyta. Legenda byloja, jog ant šios didžiulės tvirtovės buvo nusileidęs angelas, kuris, įsidėdamas kalaviją į dėklą, tarytum paskelbė 590m vykusios maro epidemijos baigtį. Vien dėl šios priežasties yra pakankamai aišku, kodėl daugumai italų Šventojo Angelo pilis asocijuojasi su neišblėstančia viltimi bei religija.

Šiuo metu pilyje yra įsikūręs nacionalinis muziejus, suteikiantis galimybę žmonėms pasižiūrėti, kaip atrodė, tarkime, tuometiniai popiežių apartamentai, kalėjimo ar lobių kambariai. Nepaisant to, turistams yra išduodama proga užpilti ant pilies viršaus ir tokiu būdu pasimėgauti reginiu – atsiveriančiu vaizdu į Tiberio upę bei Viktoro Emanuelio II – ojo tiltą. Apsilankymo kaina siekia 8,6 euro žmogui.

Šventojo Angelo pilies adresas: Lungotevere Castello, 50, 00186 Roma, Italy


Šventojo Angelo pilis – žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą