Populiariausios lankytinos vietos Romoje

Romos koliziejus

Kaip ir prieš tūkstantį šešis šimtus metų, taip ir dabar, Romos koliziejus yra labiausiai lankomas miesto objektas. Milžiniškas statinys, esantis pačioje Italijos širdyje, įžymus tuo, jog yra pats seniausias bei pats masyviausias amfiteatras pasaulyje. Prieš daugelį šimtmečių, nuo penkiasdešimties iki aštuoniasdešimt penkių tūkstančių žiūrovų talpinusi arena, traukė praeivių dėmesį ne vien tik įdomia ovalo formos architektūra, tačiau ir intriguojančiais renginiais – nuolatos vykdavo gladiatorių kovos tarpusavyje bei prieš aršiausius pasaulio gyvūnus. Kiekvienais metais Romos koliziejų apžiūri kiek daugiau nei penki milijonai turistų.

Romos koliziejus (Flavijaus amfiteatras), Italija

Ispaniškieji laiptai (Scalinata della Trinità dei Monti)

Tai vienas iš miesto simbolių ir ypač turistų pamėgta vieta Romoje, tarp Ispanijos ir Piazza Trinita dei Monti aikščių. Ispaniškieji laiptai buvo sukurti, siekiant sujungti  aukštesnėje vietovėje įsikūrusią Ispanijos ambasadą bei žemutiniame „aukšte“ esančią Trinita bei Monti bažnyčią. Laiptų pabaigoje išvysite žymų Romos fontaną – Barcaccia Fountain. Nedidelis, valties formos fontanas, pastatytas Pietro Bernini ir jo sūnaus Gian Lorenzo.

Ispaniškieji laiptai ir Barcaccia Fountain, Roma

Trevi fontanas

Žymiausias Romos ir vienas žymiausių pasaulio fontanų. 26,3m aukščio bei 49,15m pločio. Suprojektuotas italų architekto Nicola Salvi ir pilnai pabaigtas Pietro Bracci. Trys centrinės skulptūros simbolizuoja Neptūną, kurį supa du tritonai, kurių vienas mėgina susidoroti su jūrų arkliuku, o sekantis veda ramesnį gyvūną. Tai simbolizuoja dvi prieštaringas jūros būsenas. Italai teigia, jog norint dar kartą sugrįžti į Romą – viskas, ką reikia padaryti, tai tiesiog sugalvojus norą mesti monetą, kairia ranka per dešinį petį, į fontaną. Įdomu, jog kiekvieną dieną į šį Romoje easntį fontaną žmonėms įmeta kiek daugiau nei tris tūkstančius euro monetų.

Trevi fontanas Romoje, Italija

Švento Petro bazilika (Basilica di San Pietro in Vaticano)

Šventojo Petro bazilika Romoje buvo statoma beveik 100 metų. Bazilikos kupolą, siekantį 132 metrus aukščio, suprojektavo Mikelandželas. Prie bažnyčios ir jos aplinkos kūrimo prisidėjo ir kiti garsūs to laikmečio menininkai: Rafaelis, Baltazaras Peručis, Bremantė ir kt. Bazilika yra iškilusi ant apaštalo Petro kapo. Vienu metu joje gali apsilankyti iki šešiasdešimties tūkstančių tikinčiųjų.

Šventojo Petro bazilika Romoje

Panteonas

Panteonas – viena iš garsiausių šventyklų, esančių Romoje. Panteonas turi katalikų bažnyčios statusą ir visuomenėje dar yra žinomas, kaip Švenčiausios Mergelės Marijos ir Visų kankinių maldos namai. Panteonas buvo perstatytas 126 metais, valdant imperatoriui Hadrianui. Neįtikėtinai aukštos lubos, įvairiapusės arkos, puošiančios Panteono sienas, neįtikėtino grožio kolonos – tai yra tik maža dalis neapsakomų detalių, esančių šventyklos viduje.

Panteonas, Roma

Šventojo Angelo pilis (Castel SantAngelo)

Viena garsiausių Romoje įsikūrusių gynybinių tvirtovių. Ant Tiberio upės kranto įsikūrusi pilis buvo statoma keturis metus (135 – 139). Esminė jos paskirtis – mauzoliejus imperatoriui Adrianui. „Šventojo Angelo“ pavadinimą pilis įgijo kur kas vėliau. Legenda byloja, jog ant tvirtovės buvo nusileidęs angelas, kuris įsidėdamas kalaviją į dėklą, tarytum paskelbė 590m vykusios maro epidemijos baigtį. Šiuo metu pilyje yra įsikūręs nacionalinis muziejus, kuriame galite apžiūrėti tuometinių popiežių apartamentus, kalėjimų ar lobių kambarius.

Šventojo Angelo pilis (Castel Sant‘Angelo) Romoje, Italija

Popolo aikštė

Popolo aikštėje susiduria trys pagrindiniai bei svarbiausi Italijos gyventojams keliai – „Il Babuino“, „Via Ripetta“ bei „Via del Corso“. Aikštė yra žinoma, kaip pramogų centras Romoje, kuriame kiek daugiau nei penkiasdešimt metų reguliariai vyksta įvairios mugės, festivaliai bei atrakcionai.

Popolo aikštė Romoje, Italija

Piazza Navona aikštė

Piazza Navona aikštė – vienas iš puikiausių barokinio stiliaus architektūrinių pavyzdžių Romoje. Aikštė puikuojasi Keturių upių fontanas. Šį objektą puošia keturių didžiausių pasaulio upių – Nilo, La Plata, Dunojaus bei Gango – alegorinės figūros, tūnančios po fontanu.

Piazza Navona aikštė Romoje

Palatino kalva (Colle Palatino)

Viena iš septynių kalvų, ant kurių yra išsidėstęs Italijos sostinės centras. Palatino kalva randasi tarp Roman Forum ir Circo Massimo. Yra manoma, kad ant šios kalvos Romului, Romos miesto įkūrėjui, ir kilo pirminiai pasvarstymai apie didžiojo miesto pastatymą, po to, kai jis nužudė savo brolį. Nors tai tik mitas, archeologai ant kalvos rado žmogaus palaikus, kurie prognozuojamai galėjo būti įvardyto amžiaus.

Palatino kalva, Roma

Didelis viešbučių pasirinkimas Romoje – viesbuciurezervavimas.lt

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą