Popolo aikštė, Roma

Popolo aikštė – viena iš garsiausių aikštės tipo vietų, esančių Romoje. Tai, jog šioje visuomeninėje vietoje yra gausu institucijų bei pramogų, orientuotų į žmonių poreikius bei norus, liudyja ir tai, jog verčiant aikštės pavadinimą iš moderniosios Italijos kalbos, gautumėme „Piliečių aikštė“ išsireiškimą.

Įdomu tai, jog Popolo aikštėje susiduria trys pagrindiniai bei neišpasakytai svarbūs Italijos gyventojams keliai – „Il Babuino“, „Via Ripetta“ bei „Via del Corso“. „Žmonių aikštė“ pasaulio mastu išgarsėjo ne taip, kaip didžioji dauguma siminalirių – panašių miesto vietų – visame pasaulyje Popolo aikštė yra žinoma, kaip pramogų centras, kuriame kiek daugiau nei penkiasdešimt metų reguliariai vyksta įvairios mugės, festivaliai bei atrakcionai. Be to, italai teigia, jog visumoje šioji viešoji erdvė yra viena iš labiausiai teigiamai nuteikiančių vietovių – aikštėje gausu pozityvių iškabų, kaip ir tarkime Karalienės Kristinos žinutė – „Laimingo bei palaiminto įžengimo”.

„Žmonių aikštės“ žavėsį skatina ir tai, jog šioje erdvėje turistai taip pat gali apsilankyti ir įsikūrusiose dvynėse „Santa Maria“ bažnyčiose. Nepamirškime, jog piliečių dėmesį traukia ir vienas iš seniausių bei aukščiausių Italijoje obeliskų, kuris pavadintas Flaminio garbei, bei Valadierų fontanai, taip pat esantys aikštės erdvėje.

Nors Popolo aikštė buvo įdiegta beprotiškai senai, neįtikėtinai smagu, jog per tokį ilgą laiko tarpą vietovė sugebėjo išlaikyti romėnišką kultūrą, kurios nepajėgė nurungti net ir nuolatos vykdyti aikštėje modernūs atnaujinimai. Įėjimas į Romos vieną iš gariausiausių pramoginių aikščių visiškai nieko nekainuoja – jeigu būsite kuomet Italijos sostinėje, būtinai atraskite laiko čia užsukti.

Planuojantiems kelionę į Romą, siūloma išsirinkti viešbutį jūsų atostogoms – Romos viešbučiai.


Popolo aikštė – žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą