Ką pamatyti Sardinijoje?

“Ką pamatyti Sardinijoje?” – ko gero vienas iš aktualiausių klausimų planuojantiems kelionę į šią nuostabią Viduržemio salą. Bet prieš atsakant į šį klausimą, paminėsiu keletą svarbiausių faktų apie šią salą:

  • Sardinija gali pasigirti iki 300 saulėtų dienų per metus;
  • net ir vėlyvais rudens mėnesiais, vanduo būna šiltas ir tinkamas maudynėms;
  • antikinis palikimas;
  • daugybė nuostabaus grožio įlankų;
  • rožinių flamingų namai;
  • turtingas kulinarinis paveldas.

Pateiksiu 6 rekomenduojamus lankytinus objektus (pramogas), kurie jus tikrai sužavės:

1. Kaljaris (Cagliari). Sardinijos sostinė, įkurta VII – VI a.p. Kr. Tai vienas iš gražiausių salos miestų, kuriame gausu lankytinų vietų, restoranų. Rekomenduoju pasivaikščioti Castello (istorinis Kaljario senamiestis) gatvelėmis. Būtinai aplankykite romėnų amfiteatrą, garsiausią Italijoje Kaljario botanikos sodą bei triumfo arką “Bastione San Remy”.

Kaljaris (Cagliari), Sardinija

2. Neptūno grota (Grotte di Nettuno). Vienas iš lankomiausių objektų Sardinijoje. Neptūno grota, pavadinta jūrų dievo vardu, buvo atrasta vietinių žvejų prieš kelis šimtus metų. Tai ištisa net 4 kilometrų ilgio urvų sistema. Grotos viduje tyvuliuoja nedidelis ežeriukas, o sienas ir lubas puošia stalaktitai ir stalagmitai. Į grotą patekti galima dviem būdais: atplaukti laiveliu arba uolos pakrašty iškaltu siauru takeliu, pavadintu “ožkos laiptais”.

Neptuno Grota (Grotte di Nettuno), Sardinija

3. Paplūdimiai. Sardinijos paplūdimiai yra vieni gražiausių Europoje. Daugelis paplūdimių padengti baltu smėliu, kurį skalauja žydra Viduržemio jūra. Labiausiai rekomenduotina aplankyti Stintino, Baia Chia, Cala Luna, Cala Mariolu paplūdimius ir aišku Costa Smeralda pakrantę.

Cala Luna paplūdimys, Sardinija

4. Gennargentu parkas. Gennargentu parkas – tai įspūdingi kalnai ir serpantinai. Parkas įsikūręs rytinėje Sardinijos dalyje. Aukščiausia šio parko kalnų viršūnė – Punta La Marmora, 1834 metrai. Gennargentu organizuojami trekingo turai, galima pasivaikščioti po urvus arba panardyti jūroje. Tai puiki pramoga norintiems pasimėgauti laukine gamta ir pajusti kalnų miesteliams būdingą gyvenimo tempą.

Gennargentu parkas, Cala Sisine paplūdimys, Sardinija

5. Nuraghi (Nuraghe). Net nuo bronzos laikų išlikę akmeniniai “aviliai”, kurių statybai nenaudota jokia rišamoji medžiaga. Šiuos “avilius” galite aptikti tik Sardinijos saloje. Tiksli Nuraghi paskirtis iki šiol nėra žinoma, tačiau manoma, jog tai galėjo būti šventyklos, arba karinės paskirties objektai. Didžiausias ir labiausiai vertas dėmesio yra Su Nuraxi di Barumini kompleksas.

Nuraghi (Nuraghe) aviliai, Sardinija

6. Flamingai. Jei keliausite Sardinijos pakrante, akys užklius už rožinių flamingų. Tai vienintelė vieta Europoje, kur galite pamatyti šiuos nuostabius paukščius. Rudenį, flamingai tampa sodriai rožinės spalvos. Norintiems pasigėrėti flamingais, rekomenduojama nuvykti į Šv. Margaritos paplūdimį bei Molentargius ir Santa Gilla tvenkinius.

Flamingai šalia Kaljario miesto, Sardinija

tag2 Viešbučiai Sardinijoje

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą