Ką Maljorkoje galima pamatyti per 1 dieną?

Planuojantiems Maljorkoje pakeliauti, siūlome vienos dienos maršrutą per gražiausias ir žymiausias salos vietas. Į šią kelionę galima vykti išsinuomotu automobiliu, arba užsisakius ekskursiją autobusu.

Kelionės pradžia – Palma

Apėję Ispanijai priklausančios salos sostinę Palmą, būtinai aplankykite ir Castell de Bellver pilį, esančią maždaug 2,5 kilometro nuo Palmos centro, vakarinėje įlankos dalyje. Apskritos formos pastatas su grakščiomis arkomis centriniame kieme buvo karaliaus Chaimės II vasaros rezidencija.

1 stotelė – kurortinis miestelis Paguera

Įstabaus grožio Paguera – vienas seniausių ir populiariausių kurortų Maljorkoje. Paguera turi tris paplūdimius: Playa Pamira, Playa de Tora ir Playa La Romana. Visuose trijuose poilsiautojai ras gražų smėlį ir skaidrų vandenį.

2 stotelė – dvaras La Granja

Netoli Esporlės miestelio esantis dvaras puikiai išlikęs nuo Romos valdymo laikų. Katalonijos karaliui Aragonui Chamei I užkariavus Maljorką, 1239 m. dvaras atiteko vienuoliams ir 200 metų buvo virtęs vienuolynu. Mūsų dienomis La Granja įsikūręs etnografijos muziejus su autentiškai įrengtais kambariais bei eksponatais, lankytojams pasakojančiais apie didingą ir turtingą dvaro praeitį. Čia ne tik grožėsitės prabangiai įrengtais kambariais ir salėmis, bet ir susipažinsite su dvarą supusiu vietinių žmonių gyvenimu. Užsuksite į keramikos, parfumerijos, dailidžių, kurpių, juvelyrų, audėjų dirbtuves ir apžiūrėsite puikiai išlikusius jų kūrinius, taip pat pamatysite tais laikais naudotus žemės ūkio padargus.

3 stotelė – menininkų mūza Valdemosa (Valldemossa)

“Viską, apie ką gali svajoti poetas arba dailininkas, gamta sukūrė būtent čia”, – taip apie Valdemosos miestelį Maljorkoje yra parašiusi garsi prancūzų novelistė George Sand. Gamta šią kalnų gyvenvietę apdovanojo įspūdingais peizažais, o joje įsikūrę gyventojai nuspalvino miestelį ryškiomis spalvomis. Vaikštinėjant siaurutėmis akmeninėmis gatvelėmis, vingiuojančiomis tarp mažyčių namelių, apima tobulas ramybės jausmas. Aplankykite 1399 m. įkurtą kartūzų vienuolyną. Ištapytos vienuolyno sienos vaizduoja asketiškųjų kartūzų gyvenimą ir vertybes, o čia pat įrengtame muziejuje eksponuojamas istorinis ir meninis Dievui pasišventusiųjų palikimas. Šalia vienuolyno yra žavinga neoklasicistinio stiliaus bažnytėlė. Norėtumėte apsistoti Valdemosoje, pasidairykite po siūlomų viešbučių sąrašą – Valdemosos viešbučiai.

4 stotelė – Deia miestelis

Šis bohemiškas miestelis garsėja alyvmedžių giraitėmis, žvejų namais ir dar maurų statytais drėkinimo kanalais. Slėnio apačioje yra gražus Deia paplūdimys, kuris iš kaimelio pasiekiamas pėsčiomis, einant per alyvmedžių giraitę vedančiu vingiuotu takeliu. Paplūdimys nusėtas akmenukais, o krantas pilnas stambių akmenų. Užtat vanduo čia skaidrus lyg krištolas. Šalia paplūdimio įsikūrę du jaukūs restoranėliai, nuo kurių atsiveria gražiausi pakrantės vaizdai. Dėl užburiančio peizažo čia renkasi daugybė molbertais ir teptukais apsiginklavusių menininkų.

5 stotelė – senovinis miestas Soller

Šiaurės vakarų Maljorkoje, įsikūręs senas idiliškais vaizdais kerintis miestas. Šį miestą galima lengvai pasiekti senoviniu traukinuku, išvykstančių iš sostinės Palmos geležinkelio stoties keletą kartų per dieną arba automobiliu. Tikrąjį miesto grožį atskleidžia senos ir siauros gatvelės. Vienas įspūdingiausių pastatų mieste – bažnyčia, suprojektuota studento, kuris buvo visame pasaulyje gerai žinomo katalonų architekto Antoni Gaudi mokinys.

6 stotelė – Pollensa įlanka

Kalnų pusiasalis Maljorkos šiaurėje – tarytum Sierra de Tramuntana kalnų tąsa, į jūros vandenis dar nusidriekianti apie 12 km. Tai nuostabaus grožio gamtos kampelis su įspūdingais skardžiais ir tankiais pūšynais. Tai vieta, kurią maljorkiečiai vadina visų vėjų susitikimo vieta. Formentoro švyturys stovi pačiame šiauriausiame salos taške, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į visą Pollensa įlanką. Jei oras bus giedras, pamatysite netoliese esančią Menorkos salą. Taip pat užsukite į Polensa miestuką, kur pasivaikščioję jaukiomis gatvelėmis galėsite išsimaudyti garsiojo Formentoro paplūdimio vandenyse.

Kelionės pabaiga – Alcudia

Alkudijos įlanka – ideali vieta išbandyti pačias įvairiausias vandens sporto pramogas: burlenčių sportą, vandens slides, vandens dviračius, jėgos aitvarus. Alkudijos ir Polensos įlankoms būdingas burlentėms, jėgos aitvarams idealus vėjas. Miestelyje galima išsinuomoti valtis, burlentes, nardymo įrangą, taip pat siūlomi nardymo ir burlenčių sporto kursai pradedantiesiems ir pažengusiems. Mėgautis vandens pramogomis galima Playa de Murso arba Can Cap de Bou paplūdimiuose. Kiekvieną sekmadienį ir antradienį miestelyje vyksta turgus. Miestelyje gausu kavinių, parduotuvių. Čia galite rasti viešbučių sąrašą Alkudijos (Alcudia) regione – Alkudijos viešbučiai.

tag2 Visi viešbučiai Maljorkos saloje

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą