Gražiausios Kretos lankytinos vietos

Tik viena iš daugelio Graikijos archipelago salų, tačiau gali turbūt pasigirti ir savo populiariausiu vardu. Kretos sala yra ta vieta, kurioje tiek solo keliautojai, tiek šeimos su vaikais, tiek poros ras sau labiausiai patinkančias ir lūkesčius atitinkančias poilsio vietas. Visa sala suskirstyta regionais, o kiekviena salos dalis turi po krūvą lankomų objektų, kurie žavi ne vienus metus atvykstančius keliautojus.

Samarijos tarpeklis (The Gorge of Samaria)

Kretos lankytinos vietos

Samarijos tarpeklis Chanijos regione gali pasigirti įspūdingu titulu – tai ilgiausias Europoje pėsčiųjų pereinamas tarpeklis. Įspūdingo grožio vieta įsiterpusi tarp Baltųjų kalnų ir yra įtraukta į UNESCO saugomų objektų programą. Norėdami nueiti visą žygio atkarpą teks įveikti iki 18 kilometrų atstumą ir truksite nuo 5 iki 7 valandų. Žygio metu rasite ne vieną poilsio stotelę, kurioje galėsite pasipildyti geriamo vandens atsargas arba papietauti iš anksto pasiruoštu pikniko rišulėliu gamtos apsuptyje. Įveikę visą žygį troškulį galėsite atgaivinti tradiciniais gėrimais nedidelėje gyvenvietėje ir dieną užbaigti pasiplaukiojimu laivu.

Spinalongos sala (Spinalonga Island)

Ką pamatyti Kretoje

Spinalongos sala yra viena iš tų Kretos vietų, kuria kasmet aplanko tūkstančiai turistų. Tokia populiari ji ne be reikalo. Daugybė istorinių faktų, mitų ir mistiškų istorijų supa šią raupsuotųjų kolonija buvusią salą. Rekomenduojama aplankyti šią vietą su turistine ekskursija ar gidu, nes tik visą istoriją ir įdomius faktus žinantis asmuo galės nors trumpam jus perkelti į vietą, kuri dar prieš 500 metų jungėsi su Kreta Kolokhitos pusiasalio pagalba.

Balos lagūna (Gramvousa arba Balos beach)

Gražiausi Kretos paplūdimiai

Balos lagūna yra turbūt vienas iš labiausiai lankomų ir populiariausių visos Kretos paplūdimių. Ši lankytina vieta žavi poilsiautojus dėl itin neįprasto įlankos išsidėstymo bei akiai neįprastos paplūdimio smėlio spalvos. Kretą su jai priklausančia Gramvousa sala jungia itin siauras smėlio ruožas, kuris priklausomai nuo jūros lygio vis matomas arba potvynio metu greitai pasislepia po vandeniu. Šią vietą aplankyti pasiryžta vis daugiau ir daugiau romantikos pasiilgusių jaunavedžių porų. Priklausomai nuo oro sąlygų be sezoniškumo paplūdimio smėlis akį rėžia rožinės spavos atspalviais, kurie atsiranda dėl į paplūdimio krantus išmetamų kriauklyčių. Tai vieta, kurioje saulė, jūra, smėlis ir švelnus pajūrio dvelksmas išpučia visus kasdienius rūpesčius.

Chanijos miestas (Chania Town)

Ką veikti Kretoje

Nors Chanijos miestas yra suskirstytas į dvi dalis: senamiestį ir naująją miesto dalį, tačiau labiausiai lankoma bei gražiausia yra žinoma senoji miesto dalis. Chanija nuo senų laikų dvelkia Venecija. Lankydami ir klaidžiodami siauromis gatvelėmis nerasite vandens kanalų, tačiau architektūra, bei miesto išdėstymas be abejonės primins Veneciją. Pati žymiausia ir viena gražiausių Kretos vietų yra senasis uosto švyturys, o aplink įlanka rasite ne vieną kavinukę ir restoranėlį, kviečiančius prisėsti ir atsipūsti skėčių pavėsyje.

Vai paplūdimys (Vai beach)

Kur nuvykti Kretoje

Tai itin reto ir gržio paplūdimys apsuptas link jūros palinkusių palmių prieglobstyje. Ši vieta ir yra būtent garsi dėl itin retų ten augančių palmių rūšies. Toks natūralus palmių miškas yra vienintelis Europoje. Šis paplūdimys jus sužavės ir privers luktelti ilgiau ne vien dėl palmių. Itin balto ir smulkaus smėlio paplūdimys labiau primena egzotiškuosius kraštus kaip Karibus ar Pietryčių Azijos kraštus, nei europietišką pakrantę. Šis paplūdimys tapo itin lankomas ir populiarus, kai jį išgarsino „Bounty“ šokoladinių batonėlių reklamos kūrėjai.

Geriausias būdas keliauti Kretoje – išsinuomoti automobilį, geriausios kainos pasiūlymus rasite mūsų siūlomoje automobilių nuomos bendrovėje. Geriausius viešbučių pasiūlymus rasite čia – geri viešbučiai Kretoje.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą