Ką veikti Kopenhagoje?

Kopenhaga – Danijos sostinė. Didelis miestas, kuris gali pasiūlyti įvairiausių pramogų kiekvienam žmogui. Kopenhagą su Lietuva jungia tiesioginiai Ryanair skrydžiai iš Kauno, SAS skrydžiai iš Vilniaus ir kiti transporto tarp šių dviejų šalių variantai. Dažnas lankytojas užduoda klausimą ką veikti arba ką pamatyti Kopenhagoje? Kadangi miestas didelis yra daugybė pasirinkimų ką veikti jame. Šiame straipsnyje pateiksime mūsų asmenine patirtimi paremtas rekomendacijas.

Apsilankykite Copenhagen Street Food maisto angare.

Maisto angaras Kopenhagoje

Kavinių ir restoranų kainos Danijoje kandžiojasi, ypač lietuvio piniginei. Tačiau Copenhagen Street Food angaras įsikūręs miesto centre yra puikus variantas keliautojams su mažu biudžetu. Didžiulis angaras pritaikytas prekybai greitu maistu ir jame rasite kelioliką, o galbūt ir kelias dešimtis prekybininkų, kurie gamina įvairiausius patiekalus ir gėrimus. Išbandyti galite tiek paprasčiausius kebabus, tiek brazilišką grilintą mėsą ar itališkus spageti makaronus. Vasaros savaitgaliais angaras ir erdvė aplink jį yra pilna žmonių, todėl nusiteikite palaukti eilėse, jei norite užsisakyti populiaresnį patiekalą. Taigi, atsakant į klausimą kur pavalgyti Kopenhagoje sakome, jog Copenhagen Street Food yra geriausias variantas!

Pasidarykite asmenukę su žymiąja Kopenhagos undinėle

Kopenhagos undinėlė

Jeigu buvote Kopenhagoje ir nepamatėte žymiosios undinėlės – reiškia nebuvote Kopenhagoje. Žymioji undinėlė – skulptūra šalia kanalo itin traukianti tiek pavienius turistus, tiek organizuotas jų grupes su gidais. Gražią vasaros dieną pamirškite asmeninės fotosesijos su undinėle galimybę, nuotraukoje būsite jūs ir dar bent 5 turistai.

Pasivažinėkite dviračiais Kopenhagos gatvėmis

Pasivažinėjimas dviračiais Kopenhagoje

Kopenhagos gatvės – turbūt milijono dviračių namai. Gatvėse pamatysite daugybę užmirštų, surūdijusių dviračių, tačiau ir daugybę prižiūrėtų, gražių ir neįprastų dviračių. Jeigu oras gražus nepraleiskite galimybės pasivažinėti su dviračiu Kopenhagoje ir pažintį su miestu tęsti kaip tai daro vietiniai – dvejais ratais. Organizacija “Copenhagen Free Bike Rental” siūlo išsinuomoti dviračius nemokamai ir už tai palikti tiek arbatpinigių, kiek nuspręsite, jog jie buvo verti. Jeigu organizacija neturi laisvų dviračių nenusiminkite – mieste rasite ir nemažai kitų dviračių nuomos punktų.

Užlipkite ant Vor Frelsers Kirke bažnyčios ar Parlamento rūmų bokšto

Kopenhagos miestas

Turbūt gražiausią viešai prieinamą Kopenhagos panoramą turistams siūlo Vor Frelsers Kirke bažnyčios bokštas. Bažnyčia įsikūrusi visai šalia Kristianijos – itin turistų mėgstamo laisvojo miesto. Norint užlipti į šį bokštą reikės nusipirkti 35-45 DKK kainuojantį bilietą. Nenorintiems mokėti už miesto panoramą yra kita išeitis – parlemento rūmų bokštas taip pat siūlo nuostabų miesto vaizdą, už kurį nereikia mokėti.

Apsilankykite laisvajame mieste – Kristianijoje

Narkotikai Kopenhagoje

Kristianija – miestas mieste, taip būtų galima pavadinti Kopenhagos centre įsikūrusią laisvąją respubliką. Šioje teritorijoje toleruojami lengvieji narkotikai, tad vos įėję pamatysite kaukėtus vaikinus pardavinėjančius žolę ir hašišą. Mieste yra 3 įstatymai – negalima fotografuoti, bėgti ir siūloma gerai praleisti laiką. Kristianijoje gausu kultūrinio gyvenimo – koncertų, performansų, gatvės meno, šokių ir įvairių dirbtuvių. Vien šiame miestelyje galima praleisti kelias dienas ir kiekvieną dieną atrasite vis kažką naujo.

Raskite laiko vieno iš daugelio muziejų Kopenhagoje aplankymui

Ką veikti Kopenhagoje

Kaip ir minėjome straipsnio pradžioje – Kopenhaga yra didelis miestas. Tad nenuostabu, jog jame rasite daugybę muziejų, kiekvienam pagal skonį. Nacionalinis Danijos muziejus, istorijos muziejus, Nacionalinė galerija yra tik keli iš daugybės įdomių muziejų Kopenhagoje. Itin mėgstamas turistų yra Visit Carlsberg muziejus, jame galite pamatyti milžinišką alaus butelių kolekciją, kurioje rasite ir lietuviško alaus pavyzdžių, paragauti retų carlsberg alaus egzempliorių, įsigyti kolekcinių alaus butelių, susipažinti su Carlsberg istorija ir gaminimo procesu.

Taigi, nesvarbu kiek laiko Kopenhagoje užtruksite – vos pusdienį ar savaitę, garantuojame, jog ką veikti jame rasite visada. Mieste taip pat gausu kultūrinių renginių – koncertų, varžybų, performansų ir kitų pramogų.

Ieškote pigių nakvynės variantų Kopenhagoje? Mūsų pasiūlymus rasite paspaudę čia.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą