Lisabona- 8 lankomiausi turistiniai objektai

Portugalijos sostinė Lisabona – vienas gražiausių ir kosmopolitiškiausių Europos miestų. Lisabona mėgstama tiek dėl šilto bei saulėto oro, tiek dėl istorinių paminklų gausos, tiek dėl pasaulinio lygio muziejų. Žavi ir siauros senamiesčio gatvelės, kalvos, parkai, sodai bei Težo upės („River Tagus“) vaizdai. Nenuostabu, kad kasmet šį miestą aplanko daugybė turistų. Pristatome 10 objektų, kurie dažniausiai sulaukia keliautojų dėmesio.

Šv. Jurgio pilis

Ant aukščiausios Alfamos kalvos viršūnės stūksanti Šv. Jurgio pilis (angl. „St. George‘s Castle“; port. “Castelo de São Jorge”) – vienas labiausiai atpažįstamų objektų Lisabonoje, kasmet sulaukiantis begalės turistų. Maurų pastatyta pilis su savo dantytomis sienomis, 10 bokštų, archeologinėmis dalimis bei įdomių eksponatų kupinu muziejumi palieka įspūdį tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Šv. Jurgio pilis mėgstama ir dėl panoramos, kuri atsiveria pakilus į jos viršų: jaukių Lisabonos gatvių ir Težo upės vaizdai dažniausiai abejingų nepalieka.

Lisabonos pilis Castle of São Jorge

Beleno bokštas

Beleno bokštas („Torre de Belém“) – 1515 metais pastatyta gynybinė tvirtovė Lisabonoje, esanti netoli Težo upės žiočių. Tai 16 amžiaus istorinių atradimų simbolis. Iš tolo akį traukiantis statinys įtrauktas ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Vienas įdomiausių vidinių objektų – antrame aukšte esantis Renesanso stiliumi įrengtas Karaliaus kambarys („King‘s Chamber“). Verta užlipti ir iki bokšto viršaus (žinoma, jei jūsų negąsdina itin statūs spiraliniai laiptai) – galėsite pasigrožėti nuo jo atsiveriančiais miesto vaizdais.

Beleno bokštas (Torre de Belém) Portugalijos sostinėje Lisabonoje

Šv. Jeronimo vienuolynas

Šv. Jeronimo vienuolynas („Mosteiro dos Jerónimos“) – dar vienas neeilinio grožio Lisabonos architektūros stebuklas, apjungiantis gotikos ir renesanso stilius. Karaliaus Manuelio I nurodymu 16 amžiuje pastatytas vienuolynas buvo skirtas legendinei Vasco Da Gamos kelionei į Indiją pagerbti (būtent šiame vienuolyne yra ir garsiojo keliautojo kapas). Dėl savo didingumo, istorinės bei kultūrinės reikšmės statinys yra įtrauktas ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Šv. Jeronimo vienuolynas Portugalijos sostinėje Lisabonoje

Lisabonos okeanariumas

Lisabonos okeanariumas („Lisbon Oceanarium“) – vienas įspūdingiausių Europoje ir vienas didžiausių pasaulyje (jo plotas – apie 20 tūkstančių kvadratinių metrų). Be to, tai vienas iš labiausiai šeimoms pritaikytų miesto lankomų objektų: Lisabonos okeanariumas tiek vaikams, tiek suaugusiems palieka neišdildomų prisiminimų. Lisabonos okeanariumas yra tapęs namais daugybei rūšių žuvų, jūros gyvūnų bei paukščių: čia gyvena rykliai, rajos, tunai, saulažuvės, klounžuvės, jūros drakonai, įvairios tropinės žuvelės ir t.t. Šalia pagrindinio milžiniško akvariumo yra keturi akvariumai vaizduojantys pasaulio vandenynų tipinę gyvūniją, pavyzdžiui, Arkties vandenyno dalyje galima išvysti pingvinų. Verti dėmesio ir dar 25 mažesni akvariumai.

Lisabonos okeanariumas – vienas įspūdingiausių Europoje

Gulbenkiano muziejus

Calouste Sarkis Gulbenkian – armėnų naftos magnatas, palikęs Portugalijai stulbinančią Rytų ir Vakarų meno kolekciją. Jo vardu pavadintas muziejus žymus ne tik Portugalijoje, bet ir visoje Europoje. Muziejuje saugojami neįkainojami meno kūriniai, atkeliavę iš viso pasaulio – kai kurie iš jų yra net 4000 metų senumo (naujausi eksponatai – iš 20 amžiaus). Jei turite laiko, galite ramiai apžiūrinėti vieną galeriją po kitos – patikėkite, tikrai nenusivilsite. Jei kelionei skirtas laikas ribotas, aplankykite bent keletą žymiausių ekspozicijų. Viena didžiausių muziejaus „žvaigždžių“ – 11 Romėnų medalionų, skirtų Makedonijoje vykusioms olimpinėms žaidynėms. Be galo vertinga puikiai išsilaikiusi 17 amžiaus Turkijos ir Persijos kilimų kolekcija. Taip pat muziejuje pamatysite Rembranto, van Deiko ir kitų garsių tapytojų darbų; vienas garsiausių – Rubenso „Elenos Formen portretas“ („Portrait of Helene Fourmaint“). Verti dėmesio ir 18 amžiaus prancūzų dekoratyvinio meno kūriniai (pavyzdžiui, kėdė, kadaise priklausiusi Marijai Antuanetei) bei fantastiška juvelyrikos ir stiklo dirbinių kolekcija (jos autorė prancūzė Rene Lalique). Ir tai toli gražu ne viskas, ką galite apžiūrėti Gulbenkiano muziejuje!

Lisabonoje esantis Calouste Sarkis Gulbenkian muziejus

Santa Justa keltuvas

Ekscentriškos išvaizdos neogotikinio stiliaus Santa Justa keltuvą („Elevador de Santa Justa“) suprojektavo prancūzų architektas Raoul Mesnier du Ponsard. Nuo 1901 metų elevatorius jungia Baixa gatveles su aukščiau esančiomis Carmo aikštės gatvelėmis – tai populiari kaimynystė, kurioje gausu brangių parduotuvių, mažų restoranų ir jaukių namų. Šiomis dienomis 32 metrų aukščio Santa Justa keltuvas tarnauja ne tiek kaip susisiekimo priemonė, o kaip turistų traukos centras, tad norintiems juo pasinaudoti dažnai tenka luktelėti eilėse. Išlipus iš keltuvo spiraliniais laiptais galima pakilti iki viršutinės terasos, kurioje atsiveria puikūs vaizdai: smagu stebėti gatvėje dūzgiančius pėsčiuosius, vaizdingas aikštes, pilis bei Težo upę.

Santa Justa keltuvas („Elevador de Santa Justa“)

Rua Augusta arka

Rua Augusta arką suprojektavo portugalų architektas Santos de Carvalho; paminklas buvo baigtas 1873 metais. Arką galima išvysti pėstiesiems skirtoje Rua Augusta gatvėje, prie Prekybos aikštės („Praca de Comercio“). Prekybos aikštė ir taip nepalieka abejingų jos lankytojų, bet būtent nuo arkos viršaus atsiveria tikrieji jos mastai. Tik neseniai lankytojams leista pakilti ir iki arkos viršaus, kurioje yra alegorinė Šlovės statula, vainikuojanti garbę bei drąsą. Greta jų yra ir keletas statulų, skirtų vietiniams didvyriams pagerbti (tarp jų – ir Vasko da Gamos bei Marques de Pombal skulptūros). Norint pasiekti terasą reikia kilti elevatoriumi, tuomet lipti stačiais spiraliniais laiptais – tai padaryti verta ir dėl puikios miesto panoramos, atsiveriančios viršuje.

Rua Augusta arka (Arco da Rua Augusta) Lisabonoje

São Roque bažnyčia-muziejus

São Roque bažnyčia-muziejus buvo pastatytas jėzuitų ordino 16 amžiaus pabaigoje. Nuobodus ir kuklus Renesanso stiliaus pastato fasadas slepia prabangų interjerą, kuris yra gausiai dekoruotas marmuru, paauksuotu medžiu bei azulejomis (dekoratyvinėmis keramikinėmis plytelėmis). Bažnyčia vertinama ir dėl daugybės koplyčių. Viena garsiausių – Capela de São João Baptista – akina lankytojus savo prabanga: ji dekoruota auksu, sidabru, marmuru, dramblio kaulu ir įvairiais brangakmeniais. Ne mažiau garsi ir seniausia bažnyčios koplyčia – Capela de São Roque: ji baigta statyti 1584 metais ir yra dekoruota neeilinėmis azulejomis. Muziejuje galima išvysti vertingų religinio meno objektų.

São Roque bažnyčia-muziejus

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą