15 Lankomiausių vietų Niujorke

Niujorkas – ne tik didžiausias miestas Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir vienas svarbiausių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų. Mieste apsistoję daugybė nuolatinių gyventojų, bet taip pat netrūksta ir turistų, kurie plūsta iš viso pasaulio. Pirmą kartą apsilankius Niujorke reikėtų pamatyti bent svarbiausias jo vietas. Todėl pristatome 15 punktų sąrašą, kuriame trumpai aprašome pagrindinius turistų traukos centrus. Taip pat rekomenduojame pasinaudoti dviaukščių ekskursinių autobusų paslaugomis – greitas ir puikus būdas pažinti Niujorką.

Laisvės statula ir Baterijos parkas

1886 metais pastatyta Laisvės statula – Prancūzijos dovana Amerikai. Įžymusis pasaulinis laisvės simbolis – didžiausia statula pasaulyje: jos aukštis – 47 metrai (maždaug tokio paties aukščio yra ir statulos pamatas), o svoris – virš 200 tonų. Garsusis statinys yra Laisvės saloje. Persikėlus keltu galima statulą apžiūrėti iš arti, be to, saloje atsiveria graži Manheteno bei Niujorko uostų panorama. Iš tolo apžiūrėti statulą galima ir krante, tam tinkamiausia vieta – pietinėje Manheteno dalyje esantis Baterijos parkas. Oficiali svetainė – www.nps.gov

Laisvės statula (Statue of Liberty) Niujorke

Centrinis Parkas

Milžiniškas parkas, esantis Niujorko centre – miesto gyventojų ir svečių „žaidimų aikštelė“.  Ši vieta – atgaiva kiekvienam, pavargusiam nuo pilko betono keliamo niūrumo, kadangi jame netrūksta žalių erdvių; kita vertus, Centrinio parko ribose galima rasti ir pramogų, tinkančių kiekvieno skoniui. Garsus šis parkas ir dėl to, kad jame daugybę kartų buvo filmuotos televizijos laidos bei kino filmai. Bene žinomiausios žaliosios parko vietos – Braškių laukai (angl. „Strawberry Fields“), Centrinio parko Zoologijos sodas bei ežeras, kuriame vasarą netrūksta besimaudančiųjų, o žiemą – čiuožinėjančiųjų ant ledo.

Niujorko centrinis parkas (Central Park)

„Empire State Building“

Kaip ir Laisvės statula, taip ir „Empire State Building“ yra vienas žymiausių Niujorko statinių. Milžiniškas, 381 metrų aukščio pastatas, turintis 102 aukštus, atvėrė duris 1931 metais ir daugiau nei 40 metų išlaikė garbingą aukščiausio pasaulio pastato titulą. Dangoraižis sulaukia lankytojų iki šiol: 86 ir 102 aukšte yra įrengtos dvi apžvalgos aikštelės, kurias nesunkiai galima pasiekti greitai kylančiais liftais. Erdviose, stiklu apsaugotose patalpose giedromis dienomis galima stebėti net 80 mylių siekiančią Niujorko panoramą. Bilietų kaina nuo 29 dolerių. Oficiali svetainė – www.esbnyc.com

Empire State Building pastatas Niujorke

Metropoliteno meno muziejus

Metropoliteno meno muziejus (angl. „The Metropolitan Museum of Art“) buvo įkurtas 1870 metais. Mūsų dienomis tai pats lankomiausias muziejus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Muziejuje saugoma daugiau nei 2 milijonai meno darbų, išlikusių iš skirtingų laikotarpių: pradedant Antika ir Senovės Egiptu, baigiant moderniojo meno pavyzdžiais. Eksponatai yra atkeliavę iš viso pasaulio: čia saugomi tiek Europos skulptorių darbai, tiek JAV menininkų kūriniai, tiek ir meno kūrinių kolekcijos iš Bizantijos, Azijos, Okeanijos, Afrikos bei Islamo šalių. Bilieto kaina suaugusiems – 25 doleriai, vaikams iki 12 metų – nemokamai. Oficiali svetainė – www.metmuseum.org

Metropoliteno meno muziejus Niujorke

Brodvėjus

Viena iš priežasčių, kodėl verta apsilankyti Niujorke – Brodvėjus. Tai Manheteno rajone besidriekianti viena žymiausių Niujorko gatvių, kurioje savo veiklą vykdo daugybė teatrų. Net ir pats išrankiausias Brodvėjaus lankytojas ras jo skonį atitinkantį renginį: siūlomi įvairūs šou, spektakliai, miuziklai ir kiti renginiai. Kad ir kas jus domintų – daug metų atliekami klasikiniai kūriniai ar naujausi pasirodymai, – tikrai nenusivilsite. Žinoma, jei norite pamatyti vieną iš populiariausių pasirodymų, nepamirškite bilietais pasirūpinti iš anksto.

Brodvėjaus gatvė Niujorke

Rokfelerio centras

Rokfelerio centras (angl. „Rockefeller Center“) – pramogų ir parduotuvių kompleksas Manhatano viduryje. Vieta yra mėgstama turistų tiek dėl gausybės parduotuvių bei restoranų, tiek ir dėl apžvalgos aikštelių, iš kurių galima pasigrožėti Niujorko vaizdais. Centrą sudaro 19 pastatų, iš kurių pagrindinis – „GE Building“ (dar vadinamas „RCA Building“): būtent šiame pastate ir galima išvysti įspūdingą Niujorko panoramą (apžvalgos aikštelės yra įrengtos 67, 69 ir (viršutiniame) 70 aukšte). Rokfelerio centras garsus ir dėl didžiulės eglės, kuri įžiebiama kasmet Kalėdiniu laikotarpiu, be to, didelio lankytojų srauto žiemą sulaukia ir lauke esanti čiuožykla. Oficiali svetainė – www.rockefellercenter.com

Rokfelerio centras Niujorke

Penktoji aveniu

Penktoji aveniu (angl. „Fifth Avenue“) – Manheteno rajone esanti gatvė, kurioje įsikūrusios prestižinės parduotuvės bei prabangūs mados namai. Tai tikras rojus kiekvienam, neįsivaizduojančiam savo gyvenimo be vardinių rūbų, avalynės bei aksesuarų. Dėl galimybės įsikurti prestižinėje vietoje kovoja daugybė garsių prekių ženklų, teigiama, kad prekybinių patalpų nuoma – brangiausia pasaulyje. Šioje Manheteno dalyje galima sėkmingai įsigyti Louis Vuitton, Versace, Gucci, Prada, Giorgio Armani ir kitų garsių dizainerių prekių.

Penktoji Aveniu (Fifth Avenue) Niujorkas

„Chrysler Building“

„Chrysler Building“ – vienas iš lengvai atpažįstamų Niujorko skiriamųjų ženklų, esantis rytinėje Manheteno dalyje. Tai „Art Deco“ stiliumi pastatytas pastatas, kurio statybos buvo baigtos 1929 metais. Kurį laiką dangoraižis buvo tituluojamas aukščiausiu pasaulio statiniu, tiesa, neilgai, kol „Empire State Building“ dangoraižis šį tutulą perėmė. Dangoraižis laikomas vienu geriausiu „Art Deco“ architektūros stiliaus pavyzdžių visose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Bokšto smailė, puošta trikampiais langais ir žvilgančio metalo plokštėmis primena automobilio radiatoriaus groteles. Iš išorės pastatas yra dekoruotas automobilio ratais, stilizuotomis erelių galvomis ir kitomis detalėmis.

Chrysler Building pastatas, Niujorkas

Bruklino tiltas

1883 metais pastatytas ir Rytų upę kertantis Bruklino tiltas (angl. „Brooklyn Bridge“) – ne tik vienas seniausių pakabinamų tiltų JAV, bet ir pirmasis iš plieno pagamintas tiltas pasaulyje. 1,8 km ilgio tiltas jungia Manheteno ir Bruklino rajonus. Šis tiltas, turintis savitą istoriją – neatsiejama Niujorko kraštovaizdžio dalis, įkvėpusi daugybę dailininkų, dainų rašytojų bei poetų. Kiekvienam apsilankiusiam Niujorke būtina tiltą pamatyti savo akimis.

Bruklino tiltas (Brooklyn Bridge), Niujorkas

„Times“ aikštė

„Times“ aikštė dabartinį pavadinimą gavo tik 1904 metais, kai buvo pastatytas „New York Times“ dangoraižis (iki tol aikštė buvo vadinama „Longacre“). Ilgą laiką buvusi Teatrų rajono širdimi, „Times“ aikštė prarado savo svarbą Didžiosios depresijos metu, kai dauguma teatrų buvo priversti užsidaryti. Reikalai pasitaisė, kai į minėtą vietovę buvo pakviestos didelės korporacijos, tokios kaip „Disnėjus“. Šiomis dienomis „Times“ aikštė – tiek dieną, tiek naktį saugi vieta, kupina parduotuvių, teatrų bei restoranų, taip pat ir milžiniškų reklaminių stendų. Neatskiriama jos dalis – ir minios turistų bei miesto gyventojų.

Times Square aikstšė Niujorke

Šv. Patriko katedra

1879 metais pastatyta Šv. Patriko katedra (angl. „St. Patrick‘s Cathedral“) – vienas gražiausių Niujorke esančių gotikinės architektūros pavyzdžių. Išskirtiniai katedros bruožai – masyvios bronzinės durys, balto marmuro fasadas, aukštos bokštų smailės, įspūdingi vargonai, rožiniai langai bei daug žmonių talpinančios erdvės. Kasmet bažnyčią aplanko daugiau nei 5,5 milijonai žmonių, ši vieta yra mėgstama tiek turistų, tiek tikinčiųjų.

Švento Patriko katedra, Niujorkas

Niujorko viešoji biblioteka

Niujorko viešoji biblioteka – įžymi miesto vieta, kuri yra ne tik gausiai lankoma žmonių, bet ir ne kartą buvo rodyta įvairiuose kino filmuose bei televizijos laidose. Todėl kai kurie lankytojai stebisi, jog įžengus į biblioteką juos apima jausmas, lyg čia jie jau yra buvę anksčiau. 1911 metais atidaryta biblioteka iškart pelnė pripažinimą. Milžiniška biblioteka tęsiasi net per du miesto kvartalus. Pavyzdžiui, vien Spaudos kambaryje yra 10 tūkst. dabartinių laikraščių bei žurnalų.

Niujorko viešoji biblioteka

Volstrytas

Volstrytas (angl. „Wall Street“) – tai Niujorko finansų centras. Jis įkurtas taip pat pavadintoje gatvėje bei netoliese esančiose apylinkėse. Volstryte įsikūrę svarbiausi bankai bei vertybinių popierių biržos, tokios kaip „New York Stock Exchange“, NASDAQ bei „New York Mercantile Exchange“. Volstryte gausu ne tik finansininkų, bet ir turistų, kurie užsuka čia paganyti akis į įspūdingus dangoraižius.

Wall Street gatvė

Gugenheimo muziejus

Solomono Gugenheimo muziejus (angl.  „The Solomon Guggenheim Museum“)yra tapęs namais vienai įspūdingiausių modernaus meno kolekcijų: čia galima išvysti Picasso, Chagall, Modigliani, Kandinsky, Leger, Manet ir kitų įžymių autorių darbų. Unikalų pastatą, primenantį gigantišką baltą kiautą, 1949 metais suprojektavo Frank Lloyd Wright. Patekus į vidų pirmiausia liftu reikia pakilti į viršutinį aukštą, tada leidžiantis žemyn spiraline rampa jau galima apžiūrėti ir eksponatus. Minėta rampa – ne tik išmoninga, bet ir funkcionali, o neįprasta muziejaus išorė paverčia muziejų skulptūra ir jis savaime tampa meno kūriniu.

Solomono Gugenheimo muziejus Niujorke

Pietinės gatvės jūrų uostas

Pietinės gatvės jūrų uostas (angl. „South Street Seaport“) – tai Niujorko uostas, veikęs 19 amžiuje. Šiomis dienomis uostas yra renovuotas kitiems tikslams: lankytojai kviečiami apsipirkti parduotuvėse, papietauti viename iš restoranų, apsilankyti muziejuose ar apžiūrėti istorinius pastatus. Norintys gali įsigyti ką tik pagautos žuvies Fultono žuvų turguje (angl. „Fulton Fish Market“) ar tiesiog pasigerėti Bruklino tilto bei Rytų upės vaizdais. Jei pageidaujate ne tik apžiūrėti laivus, bet ir jais paplaukioti, tokia galimybė taip pat yra: čia rengiami ir turistiniai kruizai.

Niujorko Pietinės gatvės uostas (South Street Seaport)

kaina Niujorko viešbučių paieška ir rezervacija arba pasinaudokite €20 nuolaida apartamentų nuomai Niujorke paspaudę čia.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

4 Komentarai

 1. Alfredas · 25/07/2016 Atsakyti

  Puikus sąrašiukas lankytinų vietų Niujorke. Prieš pusvalandį nusipirkau bilietus sau. Dabar jau sėdžiu ir žiūrinėjuosi ką tame Niujorke būtinai reikia aplankyti ir pamatyti. Labiausiai kas gąsdina, tai viešbučių kainos, o visa kita bus puiku DIdžiąjame Obuolyje 🙂

 2. Vasare · 21/08/2016 Atsakyti

  sveiki,
  pasufleruokite, kur pirkote bilitus i Niujorka? Pradedu ieskoti varasio menesiui ir buciau dekinga labai uz informacija. Labai sutaupyciau laiko paieskoms.
  Aciu!!

 3. Aušra · 12/01/2017 Atsakyti

  Tikrai geras sąrašiukas lankytinų vietų. Teko pabuvoti Niujorke 2015 metais. Gyvenome labai puikiame viešbutyje Manhetene 31 gatvėje. Viskas labai arti ir Rokfelerio centras, ir Empire state building , ir Penktoji aveniu, Šv. Patriko katedra, Viešoji biblioteka, Times skeras ir daug kitų lankytinų vietų. Tik už viską reikia būti pasiruošusiems mokėti ne mažus pinigus. Mano sūnaus ir mano svajonės išsipildė. Galiu duoti patarimą, kad pamatyti laisvės statulą, nebūtinai mokėti 40 $ , vistiek dėl saugumo neleidžia užlipti į karūną, o galima persikelti keltu nemokamai ir tuo pačiu keltu sugrįžti atgal. Praplaukiame ir pro Laisvės statulą ir Bruklino tiltą ir tie patys nuostabūs reginiai,.. tik viskas nemokamai.. 🙂 Linkiu puikių įspūdžių… 🙂

  • Lina · 26/01/2017 Atsakyti

   Gerb.Ausra.

   Su dukra turime balandzio men.kelione i Niujorka.Domiuosi.Skaitineju informacija.Aciu,kad dalyjates.Tik va neaisku man tapo del kelto-juk jis mokamas 13doleriu?Jus rasote “..galima persikelti keltu nemokamai..” Ir dar.Ar Jus islipote is kelto ?ar tik praplaukete?Butent,skaiciau,kad nelabai verta moketi pinigus uz iejima i statulos vidu,pakanka grozio is isores..tik va-del kelto neaisku-mokamas ar nemokamas..

   Aciu jei atsakysite 🙂

Parašykite komentarą