Ką Veikti Jordanijoje – Lankytinos Vietos

Jordanija įsikūrusi Artimuosiuose Rytuose. Šioje šalyje kalbama Arabų kalba. Valstybės plotas yra kiek daugiau nei 92 000 kvadratinių kilometrų. Jordanijos kaimynės – Palestina, Saudo Arabija, Izraelis, Irakas ir Sirija. Pastaruoju metu ši kelionių kryptis itin išpopuliarėjo tarp lietuvių. Į Jordanijos sostinę Amaną tiesiogiai skrenda Ryanair kompanijos lėktuvai. Tačiau ką veikti Jordanijoje? Kokie yra Jordanijos lankytini objektai? Šiame straipsnyje apžvelgsime ką būtinai rekomenduojame pamatyti šalyje.

Petra – Galingasis Senovės Miestas

Petra Jordanijoje

Vienas iš naujojo pasaulio stebuklų Petros miestas tikrai nusipelnė šio titulo. Petra yra daugiausiai turistų pritraukianti vieta Jordanijoje. Ir tikrai neveltui! Visas miestas buvo išskaptuotas maždaug 200 metų prieš mūsų erą. Įspūdingi paminklai raudonose uolose, vietiniai beduinai, kupranugariai sukuria atmosferą primenančią senus laikus.

Rekomenduojame į Petrą atvykti vos atsidarius, stenkitės prie įėjimo būti apie 6 ryto. Taip į saugomą teritoriją pakliūsite pirmieji ir neteks stumdytis su kitais keliautojais. Įspūdingiausia ir visų trokštama pamatyti Petros vieta yra monumentas – pagrindinis uolose išskaptuotas pastatas, šalia kurio pozuoja kupranugariai. Tačiau rekomenduojame pasivaikščioti per didžiulį senovinį miestą iki vienuolyno.

Petros bilieto kaina – 50JOD/diena, 55JOD/2 dienos, 60JOD/3 dienos. Rekomenduojame įsigyti Jordan pass, taip sutaupysite ir su juo galėsite nemokamai lankyti kitas vietas.

Negyvoji Jūra Jordanijoje

Jeigu nėra tekę apsilankyti prie Negyvosios Jūros Izraelyje, tuomet verta pagalvoti apie to padarymą Jordanijoje. Jūra juk ta pati! Potyris, kuomet gulite ant vandens ir neskęstate yra nepakartojamas!

Wadi Rum Dykuma – Mėnulis Žemėje

Wadi Rum Dykuma

Įspūdingoji Wadi Rum dykuma yra vienas iš labiausiai lankomų turistinių objektų Jordanijoje. Dykuma įsikūrusi Jordanijos pietuose, netoli Akabos miesto. Dykumoje yra daugybė natūralių lankytinų objektų – kanjonų, tiltų tarp uolų, keistų formų uolų.

Rekomenduojame Wadi Rum dykumoje apsistoti pas vietinius beduinus stovyklavietėse. Pagrindinės pramogos dykumoje – jodinėjimas kupranugariais, džipų turai ir saulėlydžių stebėjimas. Tikėtina, jog turėsite galimybę paragauti vietinio beduinų maisto vadinamo Zarb’u. Jis kepamas metalinėje statinėje po smėliu ir yra labai skanus.

Wadi Rum kainos: apsilankyti dykumoje kainuoja 5JOD. Turų kainos įvairios.

Daugiau patarimų ką veikti dykumoje anglų kalba rasite čia – What to do in Wadi Rum Desert.

Danos Biosferos Rezervatas

Danos biosferos rezervatas

Ši unikali vieta puikiai tinka tiems, kurie turi nuomotą automobilį. Viešuoju transportu Danos rezervatą pasiekti gana sunku. Šiame valstybės saugomame rezervate galima pasivaikščioti gražiais takeliais. Nakvoti galima Danos kaimelyje, kuriame yra keli viešbučiai.

Pasivaikščiojimas Amano gatvelėmis

Amanas Jordanijoje

Atskridus arba prieš išskrendant praleisti vieną naktį Amane yra tikrai verta. Amanas – Jordanijos sostinė, miestas, kuriame rasite nemažai dalykų. Mieste gausu restoranų gaminančių skanų maistą. Jordanijos sostinėje taip pat rasite muziejų, citadelę ir romėnišką teatrą.

Amane rasite ir gatvės meno, ir mažų jaukių parduotuvėlių, kuriose galite įsigyti knygų, saldumynų ar suvenyrų.

Linkime smagiai praleisti laiką Jordanijoje!

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą