10 vietų, kurias būtina pamatyti Sicilijoje

Sicilija – didžiausia Viduržiemio jūros sala, priklausanti Italijai. Tai kalnuota vietovė, garsėjanti aktyviu ugnikalniu ir didingais archeologiniais statiniais. O kur dar unikali virtuvė, šiltas klimatas ir smėlėti paplūdimiai… Kad jūsų kelionė būtų nepamirštama, rekomenduojame aplankyti 10 įdomiausių Sicilijos vietų.

Šventyklų slėnis

Agrigento miestas, esantis pietiniame Sicilijos krante, turėjo svarbią reikšmę Antikinei Graikijai. Archeologinės liekanos, bylojančios apie didingą praeitį, pavertė miestą populiariu turistų traukos centru. Visai šalia miesto yra Šventyklų slėnis („Valle dei Templi“), kuriame yra ne viena Dorėnų šventykla. Geriausiai išsilaikiusios yra dvi šventyklos, esančios rytinėje dalyje: viena iš jų buvo skirta deivei Konkordijai, kita – deivei Junonai. Vakarinėje Sicilijos dalyje galima išvysti taip ir nebaigtos Dzeuso šventyklos likučius, kurios unikalumas slypi jos dydyje: tai pati didžiausia kada nors Dorėnų statyta šventykla.

Šventyklų slėnis (Valle dei Templi) Sicilijoje

Etnos ugnikalnis

Rytiniame Sicilijos krante stovintis Etnos ugnikalnis – didžiausias ne tik Sicilijoje, bet ir Europoje ir vienas aktyviausių pasaulyje. Jo aukštis – 3 300 metrų. Žiemos metu snieguoti Etnos kalno šlaitai yra mėgstami slidininkų. Šiltuoju sezonu Etnos kalnas taip pat pritraukia daugybę turistų, kadangi nuo Rifugio Sapienza vietovės yra organizuojami žygiai pėsčiomis. Ne tokie aktyvūs miesto svečiai į viršų gali užkilti ir automobiliu: slidinėjimo stotyje Piano Provenzana galima kreiptis į kelionės operatorius, kurie keliautojus nuveža iki pagrindinio ugnikalnio kraterio ar į Vulkaninės apžvalgos stotį. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Sicilijoje.

Etnos ugnikalnis Sicilijoje

Taormina

Viena iš dažnai lankomų vietų Sicilijoje – Taormina. Tai miestas, esantis rytinėje pakrantėje, netoli Etnos ugnikalnio. Pasiturintys keliautojai šį kurortą įtraukia į savo maršrutą nuo 19 amžiaus. Vietovėje yra vaizdingų paplūdimių, kurie pasiekiami tik keltuvu, tad kelionė iki jų yra ne mažiau smagi. Populiariausias objektas – Graikų teatras (ital. „Teatro Greco“): pagal jo architektūrinius bruožus galima spręsti, kad jis buvo pastatytas romėnų, bet taip pat jo vietoje anksčiau stovėjo ir graikų teatras. Nors šiomis dienomis dauguma sėdimų vietų yra pakeistos, visgi kai kurios dar 2 amžiuje statyto teatro detalės išliko nepakeistos. Viešbučiai Taorminos miestelyje.

Graikų teatras (Teatro Greco), Taormina

Aeolų salos

Netoli šiaurinio Sicilijos kranto esančios Aeolų salos (angl. “Aeolian Islands”, ital. “Isole Eolie”) kasmet pritraukia apie 200 tūkst. turistų. Septynios Aeolų salos – vulkaninio ir seisminio aktyvumo rezultatas. Įkopti į veikiančius salos vulkanus susirenka nuotykių ištroškę turistai iš viso pasaulio. Kita vertus, kita dalis turistų atvyksta apžiūrėti vaizdingų kaimų ir prabangių kurortų. Šios vietovės puikiai tinkamos poilsiui, dažnas salos svečias mėgsta atsipalaiduoti purvo vonioje ar burbuliuojančiuose terminiuose vandenyse.

Aeolų salos (Isole Eolie), Sicilija

Palermas

Dūzgianti Sicilijos sostinė Palermas turi ilgametę istoriją, siekiančią net 2 700 metų. Finikiečių įkurtas miestas savo kultūrinį piką pasiekė arabų okupacijos metu, kai dėl gražios architektūros ir sodų jis buvo vadinamas „malonumų miestu“. Šiomis dienomis miestas labiau žinomas dėl audringos gatvėse vykstančios prekybos nei dėl kultūrinių renginių. Kita vertus, Palerme yra ir keletas aukščiausio lygio muziejų bei vertų dėmesio istorinių bažnyčių. Labiausiai turistų lankoma vieta – Kapucinų vienuolynas, kuriame galima išvysti mumifikuotus maždaug 8000 vienuolių palaikus. Dalis jų yra puikiai išsilaikę, tad kartais juokaujama, jog ši vieta silpnesnių nervų žmonėms nerekomenduojama. Viešbučių paieška Palermo mieste.

Palermo katedra, Sicilija

Sirakūzai

Sirakūzai (angl. „Syracuse“, ital. “Siracusa“) laikomi vienu svarbiausiu miestu antikiniame Vakarų pasaulyje. 2 700 metų senumo miestas yra minimas Biblijoje, Cicerono raštuose ir daugelio civilizacijų mituose bei legendose. Seniausia Sirakūzų dalis yra tolokai nuo kranto esančiame Ortigijos pusiasalyje ir yra kupina istorinių pilių, bažnyčių ir kitų svarbių archeologinių vietų. Viena žymesnių vietų – 5 amžiuje pastatytas Graikų teatras, kuris yra unikalus tuo, kad jokiame kitame graikų pastatytame pastate nebuvo tiek daug sėdimų vietų žiūrovams (jame tilpdavo apie 15 tūkst. žmonių).

Piazza del Duomo Sirakūzai, Sicilija

Romana del Casale vila

Pietinėje Sicilijos dalyje esantis Piazza Armerina miestas labiausiai garsėja dėl čia esančios Romana del Casale vilos. Šioje 4 amžiuje pastatytoje romėnų viloje yra viena didžiausių ir geriausiai išlikusių antikinių mozaikų kolekcija. Kiekvieno pagrindinio kambario grindys yra dekoruotos mozaikomis, atspindinčiomis tam tikrą temą. Garsiausia – Olimpines žaidynes vaizduojantis mozaika, kadangi tai seniausias žinomas artefaktas, kuriame vaizduojamos moterys, vilkinčios rūbais, atitinkančiais šiuolaikinį bikinį.

Mozaika Romana del Casale viloje

Segesta

Segesta – šiaurės vakarinėje salos dalyje esantis miestas. Įžymiausia miesto vieta – Dorėnų šventykla, kuri buvo pastatyta dar 5 amžiuje prieš Kristų. Tiesa, kai kurie požymiai byloja, kad šventykla taip niekada ir nebuvo iki galo pabaigta (manoma, kad stogas niekada ir nebuvo uždengtas). Bet kokiu atveju, verta savo akimis pamatyti šį pastatą, juo labiau, kad tai vienas iš geriausiai išlikusių graikų architektūros pavyzdžių Sicilijoje. Nenusivils ir tie turistai, kurie pirmenybę teikia gamtai: stovint šalia šventyklos atsiveria puikūs šalia esančios jūros vaizdai.

Segesta šventovė, Sicilija

Eričė

Ant kalno viršūnės stūksantį Eričės (“Erice”) miestelį verta aplankyti vien dėl iš jo atsiveriančių vaizdų (tai vienas vaizdingiausių miestų ne tik Sicilijoje, bet ir visoje Italijoje). Be to, tai puiki galimybė pabėgti nuo karštos Sicilijos saulės, kadangi Eričėje ištisus metus temperatūra yra kur kas vėsesnė ir gaivesnė. Miestelyje vyrauja akmenimis grįstos gatvelės, yra daug bažnyčių bei vienuolynų. Visgi lankomiausios turistų vietos – dvi viduramžių laikų pilys. Eričė garsi ir dėl sąsajos su Antika, teigiama, kad dabartinė Normanų pilis stovi ant Antikos laikais stovėjusios didingos Veneros šventyklos, o ir pats miestelis buvo Veneros kulto vieta.

Erice pilis Sicilijoje

Monrealis

Monrealis (ang. “Monreale”, sicil. “Murriali“) – šalia Sicilijos sostinės Palermo esantis nedidelis miestelis, gausus alyvmedžių, apelsinų bei migdolų medžių. Pagrindinė miesto įžymybė – didinga Monrealio katedra. Tai vienas geriausių Normanų architektūros pavyzdžių. Nors bažnyčios fasadas nėra kažkuo labai ypatingas, vidus – kvapą gniaužiantis. Dauguma italų vienuolynų yra garsūs dėl savo dydžio ir dėmesio detalėms, bet išskirtinė Monrealio katedros savybė – ant auksinio pagrindo esančios mozaikos, dengiančios beveik kiekvieną sienų centimetrą.

Monreale katedra, Sicilija

tag2 Planuojate atostogas Sicilijoje? Išsirinkite viešbutį jūsų atostogoms.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą