10 lankomiausių vietų Milane

Šiaurės Italijoje esantis Milanas – šalies finansų ir mados sostinė. Tai modernus, bet ir praeities didybės nepamirštantis miestas, garsėjantis tiek garsiausių dizainerių parduotuvėmis, tiek ir kultūriniais bei architektūriniais paminklais. Pagal turistų srautą, tai trečiasis miestas Italijoje po Romos ir Venecijos. Taigi, ką verta pamatyti Milane? Pristatome 10 populiariausių objektų.

MILANO KATEDRA

Milano katedra (angl. „Milan Cathedral“) – viena įmantriausių gotikinio stiliaus katedrų Europoje. Statinys išsiskiria ir savo dydžiu: tai didžiausia katedra Italijoje ir penkta pagal dydį katedra pasaulyje (jos aukštis – 180 metrų, ilgis – 158 metrai, o plotis – 93 metrai). Milano katedra buvo pradėta statyti 1386 metais, pašventinta – 1418 metais, o paskutiniai pastato dailinimo darbai atlikti tik 1965 metais. Kadangi statybos truko ilgą laiką, buvo panaudoti įvairūs stiliai ir sukurtas tikras architektūros ir meno šedevras.

Duomo di Milano katedra

SANTA MARIA DELLE GRAZIE BAŽNYČIA

15 amžiuje pastatyta ir Renesanso architekto Donato Bramate suprojektuota Santa Maria dele Grazie bažnyčia yra garsi visame pasaulyje. Tiesa, bažnyčios populiarumą lemia ne jos architektūrinė pusė, o viduje esanti freska – įžymioji Leonardo da Vinčio „Paskutinė vakarienė“. Penkis šimtmečius išlikęs šedevras buvo restauruotas 20 amžiaus pabaigoje (21 metus trukęs freskos restauravimo procesas buvo baigtas 1999 metais). Nors buvusi kūrinio didybė ir nėra iki galo atkurta, vaizdas vis tiek yra įspūdingas. Verta žinoti, kad vienu metu freską gali apžiūrėti tik 25 žmonės, todėl rekomenduojama vizito laiką rezervuoti iš anksto.

Santa Maria delle Grazie bažnyčia Milane

GALLERIA VITTORIO EMANUELE II

19 amžiuje pastatyta Galleria Vittorio Emanuele II – vienas seniausių uždarų parduotuvių pasažų pasaulyje. Išskirtiniai bruožai – mėlyno stiklo lubos, viduryje esantis stiklinis kupolas ir mozaikinis grindinys. Viduje yra daugybė parduotuvių, tarp kurių yra ir itin prabangių, tokių kaip „Louis Vuitton“, „Borsalina“ bei „Prada“. Kadangi šis parduotuvių centras populiarus ir kaip susitikimų vieta, kartais jis juokais pavadinamas „Milano svetaine“. Beje, teigiama, kad apsisukus ant vienos kojos mozaikos viduryje po centriniu kupolu, galima prisišaukti sėkmę. Kiek čia tiesos – neaišku, bet pabandyti juk galima, tiesa?

Galleria Vittorio Emanuele II parduotuvių pasažas Milane

QUADRILATERO D‘ORO

Vienas iš svarbiausių mados centrų pasaulyje – Quadrilatero d‘Oro (kitaip dar vadinamas Quadrilatero della moda). Tai išskirtinis garsiausių dizainerių parduotuvių kvartalas, kuriame galima įsigyti Hermes, Armani, Chanel, Michael Kors, Versaci ir panašių garsenybių prekių. Visos parduotuvės yra išsidėsčiusios „Auksiniame stačiakampyje“, kuris yra ribojamas keturių gatvių: via della Spiga, via Sant Andrea, via Montenapoleone ir via Manzoni. Net jei ir neketinate išlaidauti prabangiose Milano parduotuvėse, vis tiek verta apsilankyti šiame kartale: bent jau pasidairysite į vitrinas ir pamatysite, kokie žmonės čia lankosi.

Quadrilatero della moda parduotuvių kvartalas Milane

SFORCŲ PILIS

14 amžiuje kaip gynybinė tvirtovė pastatyta Sforcų pilis (angl. „Sforzesco Castle, ital. “Castello Sforzesco”) ilgainiui tapo Milano galios ir prestižo simboliu. Vieni žymiausių pilies gyventojų – Ludovico il Moro ir Beatrice d‘Este: ši pora užpildė pilį puikiais meno kūriniais ir baldais. Dabartiniais laikais pilyje įsikūręs d‘Arte Antica muziejus, kuriame galima išvysti Rondanini ir Mikelandželo šedevrų ir gausią egiptiečių meno kūrinių ekspoziciją.

Sforza Castle pilis Milane

LA SCALA

Vienas žymiausių turistų traukos objektų Milane – La Scala operos tetras. Nuo pat pirmosios operos „L‘Europa Riconosciuta“ , kurios autorius – Antonio Salieri, La Scala tapo prestižine vieta, kurioje rengiami aukščiausio lygio pasirodymai. Architekto Giuseppe Piermarini neoklasikiniu stiliumi suprojektuotas teatras yra garsus dėl puikios akustikos, kuo tiksliausiai atskleidžiančios tikruosius dainininkų gebėjimus, taip pat dėl vidinės prabangos ir erdvumo.

La Scala operos teatras Milane

MILANO KANALAI

Milano kanalai (ital. „navigli“) siekia 12 amžių, kai jie buvo iškasti papildomo drėkinimo tikslais. 14 amžiuje kanalų sistema buvo praplėsta, kadangi jais buvo gabenamos prekės. Šiuo tikslu kanalai buvo naudoti iki pat 19 amžiaus. Šiomis dienomis pagrindiniu išlikusiu kanalu organizuojamas 55 minučių trukmės kruizas. Kitas populiarus būdas apžiūrėti kanalo kaimynystę – pėsčiomis.

Navigli vandens kanalai Milane

ŠV. AMBRAZIEJAUS BAZILIKA

Šv. Ambraziejaus bazilika Milane (ital. „Basilica di Sant‘Ambrogio“) yra pavadinta šventojo miesto globėjo vardu. Tai 4 amžiuje gyvenęs vyskupas Ambraziejus, kurio palaikai vis dar saugomi bažnyčioje. Dabartinė bažnyčia stovi nuo 11 amžiaus, nors daug kas jau yra pakeista. Svarbiausi bazilikos lobiai – auksinis altorius, 10 amžiaus marmurinė sakykla ir atriumas su stulpais, atrodančiais kaip medžio kamienai.

Ambraziejaus bazilika Milane

BREROS PINAKOTEKA

Breros pinakoteka (ital. „Pinacoteca di Brera“) – pasaulinės klasės muziejus, kviečiantis apžiūrėti didelę puikių paveikslų kolekciją. Ekspoziciją galima rasti virš Belle Arti akademijos, 1776 metais įkurtos ir vis dar veikiančios meno mokyklos. Tarp meno kūrinių yra tiek garsių italų tapytojų (Raphael, Tintoreto, Veronese, Caravaggio), tiek ir Europos tapytojų (Rembrant,  van Dyck, Goya) darbų.

Pinacoteca di Brera pinakoteka Milane

MERCANTI AIKŠTĖ

Mercanti aikštė (ital. „Piazza Mercanti“) viduramžiais veikė kaip administracinis Milano centras. Aikštė yra mažesnė nei buvo anksčiau, bet šalia esantys pastatai yra daugiau ar mažiau išlaikę savo buvusią išvaizdą. Pietrytinėje aikštės pusėje yra Osii lodžija, papuošta statulomis ir herbu, iš joje esančio balkono aukšti pareigūnai kreipdavosi į miesto gyventojus. Žiemos laikotarpiu aikštė paverčiama kunkuliuojančiu Kalėdiniu turgumi.

Piazza Mercanti aikštė Milane

kaina Išsirinkite tinkamiausią viešbutį jūsų atostogoms Milane

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą