Ką pamatyti Tenerifėje: 10 stotelių maršrutas

1. Guimar piramidės ir Candelaria miestelis

Tenerifėje esantis Candelaria miestelis garsus kaip Švenčiausios Mergelės Kandelarijos kulto vieta. O Guimar vietovė, iki Kanarų salas XV a. užkariavo ispanai, buvo vieno iš devynių Tenerifės karalių rezidencija. Čia stovinčios piramidės – vis dar neįmintos mįslės tiek istorikams, tiek archeologams.

Guimar piramidės Tenerifėje

2. Teidės ugnikalnis

Daugiausia turistų sulaukiantis Tenerifės ir visos Ispanijos draustinis. Jame stūkso galingas Teidės ugnikalnis – 17 km skersmens ir daugiau nei 45 km perimetro vulkaninės plokštumos, apsuptos stačių uolų. Tai ne tik Tenerifėje, bet ir visoje Ispanijoje esanti aukščiausia vieta. Kadaise Teidės vulkanas buvo aukštesnis net 5000 m, bet 1706 metais, stipraus išsiveržimo metu, vulkano viršukalnė įgriuvo ir kalnas sutrumpėjo iki 3718 metrų. Ugnikalnis miegantis, jo procesai gali suaktyvėti bet kada, tad planuojantiems išvysti Tenerifę rekomenduojama kelionės pernelyg neatidėlioti.

Teidės ugnikalnis Tenerifėje

3. Las Terasitas paplūdimys

Tai gražiausias dirbtinis šviesaus smėlio paplūdimys Tenerifėje, besidriekiantis vos už 8 km nuo sostinės Santa Kruzo. Čia milijonai tonų auksinio iš Sacharos atvežto smėlio. Balto ar gelsvo smėlio paplūdimiai vulkaninės kilmės saloje – retenybė, dominuoja juodo ar pilko smėlio pakrantės.

Las Terasitas paplūdimys, Santa Kruzas, Tenerifė

4. Anagos parkas

Šiaurinėje Tenerifės dalyje esantis Anagos parkas užima beveik 15 hektarų plotą. Lankytojus jis pakeri gamta ir neišfotografuojamo grožio kraštovaizdžiu. Čia galima pasivaikščioti po natūralias laurų giraites, aplankyti gamtos suformuotus darinius – Roques de Anaga – įspūdingas uolas jūroje, kurios juosia atokius nedidelius kaimelius, išsaugojusius vietinių gyventojų buitį. Gyvenvietėse prekiaujama suvenyrais, amatininkų dirbiniais, siūloma paragauti autentiškų vietinių patiekalų.

Anagos parkas Tenerifėje

5. Drakono medis

Anot legendos, kai drakonas numiršta, jis atgimsta iš naujo drakono medžiu. Pasaulyje mažai kur augantis Dracaena draco – ypač įdomios formos, tad nenuostabu, kad pirmųjų Tenerifės salos gyventojų buvo laikomas dieviškuoju medžiu.

6. Loro parkas

Šiaurinėje Tenerifės pakrantėje, Puerto de la Cruz miesto pakraštyje, įsikūręs visame pasaulyje garsus “Loro” parkas. Tai zoologijos ir botanikos sodas, kino teatras, delfinariumas ir akvariumas po vienu stogu. Bene lankomiausia vieta visoje Tenerifėje.

7. Sostinė Santa Kruzas

Santa Kruzas (Santa Cruz de Tenerife) – nedidelis, jaukus, ramus miestelis, kuriame dera senovės palikimas ir šiuolaikiškumas. Tačiau vasarį ramybė iš jo gatvių išgaruoja – Santa Kruze prasideda visame pasaulyje garsus karnavalas, savo mastu nusileidžiantis tik Rio de Žaneiro persirengėlių eisenoms. Vasario mėnesio Santa Kruzas – fantastiškai spalvingas, alsuojantis aistringais muzikos ritmais, šėlstantis. Santa Kruze rekomenduojama aplankyti miesto centrą ir Ispanijos aikštę, kurioje stūkso miesto simbolis – Šventasis kryžius. Nuo šios aikštės vingiuoja pėsčiųjų gatvė, garsi didelių ir mažų parduotuvių, jaukių kavinių gausa. Taip pat dėmesio verta Consepsion šventykla – seniausias religinis statinys mieste.

8. Maskos kaimas ir Los Gigantes uolos

Šių uolų aukštis siekia 700 metrų. Keliautojams rekomenduojama įkopti į Los Gigantes ir pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais bei užsukti į čia pat įsikūrusį Maskos kaimelį – keletą po uola išsirikiavusių namelių. Palmės ir agavos puikiai dera su uolomis, kalnagūbriais, giliais tarpekliais ir jaukiais nameliais.

9. El Medanas

Tai nedidelis kurortas Tenerifės pietuose. Įsikūręs toli nuo triukšmingų turistinių centrų, tarp dviejų užgesusių ugnikalnių. Iš vienos El Medano pusės stūkso Raudonasis kalnas, o iš kitos – Plikasis kalnas. Nuo šių uolų atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į vandenyną. Ypač – leidžiantis saulei. El Medano balto smėlio paplūdimiai – vieni didžiausių Tenerifėje, jie paženklinti prestižine mėlynąja vėliava. Kurortą labai mėgsta buriuotojai ir jėgos aitvarų aistruoliai, nes šioje vietoje nuolat pučia vėjas bei netrūksta bangų. Tikras rojus norintiems ramaus ir nuošalaus poilsio, mat čia vos keletas viešbučių, restoranėlių bei barų.

10. Kosta Adechė

Tenerifės pietvakariuose įsikūręs vienas populiariausių Europos kurortų – Kosta Adechė. Jame išsirikiavę šiuolaikiški viešbučių kompleksai geba priimti daugiau nei 60 tūkstančių turistų ir išsiskiria puikiu aptarnavimo lygiu, nuostabia architektūra bei dideliu paslaugų pasirinkimu. Didžiulis laisvalaikio pramogų asortimentas: ekskursijos, muziejų lankymas, apsipirkimas prestižiniuose prekybos centruose ir jaukiose parduotuvėlėse.

tag2 Planuojate atostogas Tenerifėje? Išsirinkite tinkamą viešbutį čia. 

tag2 Ieškantiems apartamentų siūlome pasinaudoti €20 nuolaida paspaudus čia.

tag2 Daugiau mūsų atrinktų pigių ir gerai vertinamų apartamentų Tenerifėje.

Šaltinis: “Noriu atostogų!”

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

1 Komentaras

  1. į Tenerifę · 22/01/2016 Atsakyti

    Naudinga besiruošiantiems keliauti į Tenerifę. Tikrai verta pamatyti ir aplankyti visas šias paminėtas stoteles. Tenerifėje tikrai yra ką pamatyti.

Parašykite komentarą