10 idėjų, ką veikti Barselonoje

Nuvykus į užsienį, norisi pajusti tikrąją svetimos šalies ar miesto dvasią. Bet jei kelionėje praleidžiama nedaug laiko, kartais sunku apsispręsti, kurie objektai yra labiau verti dėmesio nei kiti. O juk taip norisi nieko nepraleisti… Todėl šiame straipsnyje ir pristatome 10 idėjų, kurias būtina įgyvendinti nuvykus į Barseloną. Jei visko vienos kelionės metu ir neapžiūrėsite, tai bus puiki paskata sugrįžti į šį kerintį miestą kada nors ateityje.

Svarbiausi Barselonos objektai pėsčiomis? Kodėl gi ne!

Nors Barselona yra gana didelis miestas, ją nesunkiai galima apžiūrėti vaikštant. Taigi bent dienai pamirškite metro ir turistinius autobusus, duokite laisvę kojoms ir nepamirškite sustoti vienoje iš puikių vietų, kurioje galima sočiai pavalgyti ar bent jau užkąsti. Jei mėgstate architektūrinius šedevrus bei parkus, jums patiks Ciutadella bei Joan Mirró parkai, taip pat ir Montjuic pilis. Jei norite pamatyti tokią Barseloną, kurios aprašymo nerasite turistinėse knygose, išklyskite iš turistų praminto tako ir pasukite į Horta, Sant Andreau bei Eixample rajonus. Miestą galima apžiūrėti ir važiuojant dviračiu. Dviračių takų Barselonoje tikrai netrūksta, tad beliks išsirinkti norimą maršrutą.

Barselonos miesto pakrantė

Būtina pasigerėti nepakartojama A.Gaudi architektūra

Be jokios abejonės, vieni patraukliausių statinių Barselonoje yra A.Gaudi architektūriniai stebuklai. Juos galima užtikti paprasčiausiai vaikštant po miestą (patikėkite, jie neliks nepastebėti). Visgi verta atskirai paminėti bent kelis jo darbus: tai tiek viduje, tiek išorėje įspūdinga Sagrada Família bažnyčia, La Pedrera pastatas bei Güell parkas. Nepraleiskite galimybės aplankyti ir kitų šio architekto statinių, nors jie ir nėra taip labai reklamuojami: verta pamatyti Palau Güell, Casa Batlló, Casa Vicens bei Colònia Güell (jei turite laiko nuklysti šiek tiek už Barselonos ribų). Beje, A.Gaudis nebuvo vienintelis architektas modernistas. Kiti jo kolegos bei jų darbai taip pat yra verti dėmesio: tai architektas Cadafalch bei jo suprojektuoti pastatai – Casa Amatller ir Palau de la Música, architektas Muntaner bei jo Casa Lleó Morera. Įspūdinga ir į pasaulio paveldą įtraukta Santa Creu i Sant Pau ligoninė.

Guelio parkas Barselonoje

Muzikos mylėtojams – įspūdingos koncertų salės

Barselona garsėja dėl savo gyvos muzikos renginių, tokių kaip Razzmatazz bei Apolo. Ne mažiau vertos dėmesio ir vietos, kur muzika yra atliekama, kadangi Barselonoje yra keletas nepakartojamų koncertų salių. Gran Teatre del Liceu – prabangumu dvelkianti vieta, dekoruota auksiniais lapais, ornamentais ir raudonais kilimais. Nesidrovėkite peržvelgti siūlomos programos, kadangi bilietai ne visada yra tokie brangūs kaip gali atrodyti, o juk tai iš tiesų yra vieta, kurią tikrai verta aplankyti. L‘Auditori salėje telpa 2400 klausytojų; čia renkasi ne tik klasikinės muzikos mylėtojai, bet rengiami ir džiazo bei pasaulinės muzikos koncertai. Palau de la Música Catalana, puikus modernistinės architektūros pavyzdys, yra mėgstamas dėl gausaus koncertų repertuaro. Barselonoje taip pat rengiama ir keletas tarptautinių muzikos festivalių.

Gran Teatre del Liceu Barselonoje

Apetitą keliantys vieno kąsnio sumuštiniai ir vermutas

Viena iš kulinarinių srovių Barselonoje – vieno kąsnio sumuštiniai, vadinamieji „pintxos“. Pagal vietines tradicijas, atsiskaityti reikės už tiek „pintxos“, kiek jų buvo suvalgyta. Viena geriausių vietų paragauti šių užkandžių – Euskal Etxea. Be abejonės, yra ir daugybė kitų, dėmesio vertų „pintxos“ teikiančių restoranų. Kita vertus, jei tai, ko jūs ieškote, yra lengvi tradiciniai užkandžiai, vadinamieji „tapas“, užsukite į Quimet i Quimet, La Esquinica ar El Jabalí. Žinoma, bet koks maistas yra kur kas skanesnis, jei jis lydimas vermuto: geriausios vietos jo paragauti – Bar Calders, La Pepita ir Bar Electricitat.

Tapas užkandžiai Barselonos kavinėje

Išsiilgusiems natūralios gamtos vaizdų – Montjuïc kalnai

Montjuïc kalnai yra ideali vieta pasivaikščiojimams. Tiesa, užkopti į juos fiziškai yra pakankamai sunku, todėl tai nėra itin turistų mėgstama vieta. Bet neišsigąskite, nes pamatyti vaizdai tikrai yra verti įdėtų pastangų. Turėsite galimybę pasigerėti ne tik įstabiais natūralios gamtos vaizdais, bet ir 1992 Olimpinių žaidynių statiniais. Populiariausia vieta pradėti kopti – Placa Espanya, čia taip pat galima apžiūrėti ir Pavelló Mies van der Rohe ir CaixaForum kultūros centrą.

Vaizdas nuo Montjuic kalno Barselonoje

Turistus kviečia atgimęs Raval rajonas

Vienas pagarsėjusių rajonų Barselonoje – Raval. Anksčiau dėl ten klestinčios prostitucijos bei nusikaltimų jam buvo lipinama neigiama etiketė. Dėl savo auros jis ne kartą buvo minėtas garsių rašytojų darbuose. Bet pastaraisiais metais Raval rajono reputacija sėkmingai pakilo. Čia plėtojasi vietinis verslas, klesti miesto kultūra, muzika bei geras maistas (verta užsukti į Bar Casparo, Lo de Flor bei Dos Pallilos). Be to čia įsikūręs Barselonos šiuolaikinės kultūros centras, siūlantis daugybę parodų, konferencijų bei panašių renginių, taip pat ir MACBA (šiuolaikinio meno muziejus) bei Filmoteca kinoteatras.

Raval rajonas Barselonoje

Svarbiausi Barselonos istoriniai faktai – muziejuose

Kaskart aplankant naują miestą, pravartu susipažinti su jo istorija – taip lengviau suprasti jo architektūrą, meną, o kai kuriais atvejais ir žmonių charakterį. Su Barselonos istoriniu paveldu siūlo susipažinti Museu H‘Istoria de Barselona (liet. „Barselonos istorijos muziejus“). Verta apsilankyti ir Museum Maritím (liet. „Jūreivystės muziejuje“), kur galėsite apžiūrėti karališkų laivų statyklą. Passeig de Gràcia rajone esantis Illa de la Discòrdia kviečia išvysti keturių žymių modernistų architektūrinius kūrinius. Istoriniu požiūriu reikšminga ir netoli Santa Maria del Mar bažnyčios esanti Fossar de les Moreres aikštė – tai karo paminklas tiems, kurie paaukojo savo gyvybes Barselonos apsiausties metu (1713-1714 m.)

Barselonos laivybos muziejus (Maritime museum)

Privaloma paragauti jūros gėrybių

Negalima išvykti iš Barselonos neparagavus jūros gėrybių. Dėl fantastiško jūros gėrybių asortimento plačiai pagarsėję keli restoranai: prabangus Rias de Galicia restoranas Poble-sec kvartale bei Cachitos restoranas Eixample kvartale. Savo firminiais patiekalais garsėja ir Cal Pep restoranas Born kvartale. Nenuvils ir Barseloneta esantys La Mar Salada bei Can Solé restoranai, kasdien siūlantys apetitą keliantį šviežių jūros gėrybių meniu.

Paella su jūros gėrybėmis

Platus ir išskirtinis saldumynų asortimentas

Saldumynų mėgėjams Barselona – tikras rojus. Pageidaujate įsigyti prabangaus šokolodo dailiuose įpakavimuose? Vykite į Escribà. Teikiate pirmenybę šviežumui ir norite, kad ką tik pagaminti saldainiai būtų įvynioti į popierėlius tiesiai prieš jūsų akis? Jums būtina apsilankyti Papabubble. Jums svarbus ne tik saldumynų skonis, bet ir jų išvaizda? Bubó kiekvienas saldainis yra meno kūrinys. Jei Barselonoje esate žiemos metu, jums tikrai pravers puodelis karšto šokolado, tad nepamirškite sustoti viename iš pieno barų (vienas žinomesnių – La Granja). O kur dar ledų parduotuvės, kepyklėlės ir duonos parduotuvės su vis naujais saldžiais pasiūlymais…

Saldumynų parduotuvės Barselonoje

Jūra, saulė ir paplūdimiai – trokštantiems atsipalaiduoti

Barselonos paplūdimiai tęsiasi daugiau nei 4 kilometrus, pradedant Sant Sebastià paplūdimiu ir baigiant Nova Icària bei Mar Bella paplūdimiais. Neilgai pavažiavus traukiniu ar mašina, nesunkiai galima pasiekti ir kitoje pusėje esančius miestelius su žaviomis pakrantėmis. Kiekviename paplūdimyje veikia nedidelės užkandinės, kuriose galima užkąsti bei atsikvėpti nuo karštos saulės, taip pat kai kurios iš jų siūlo ir naktines pramogas. Todėl nuvykę į Barseloną, būtinai raskite laiko atsipalaidavimuil: išsitieskite rankšluostį, į smėlį įsmeikite skėtį nuo saulės, išsitepkite apsauginiu kremu ir, klausydamiesi jūros, mėgaukitės saulės voniomis.

Barselonos miesto paplūdimys

Naudingos nuorodos: Pigiausi viešbučiai Barselonoje I Visi Barselonos viešbučiai.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Parašykite komentarą